Reklama
Loading...
Reklama

Po dvojročnom pôsobení už minulých trénerov Haspru a Saparu sa kormidla v MFK Ružomberok ujali noví tréneri. Hlavným trénerom pre seniorskú kategóriu sa stal Peter Struhár, asistenta mu bude robiť Peter Tomko, ich trénerský štáb by mal doplniť aj nový kondičný tréner Jozef Kapláň. 

Aj keď mená nových trénerov v MFK Ružomberok nehovoria futbalovej verejnosti takmer nič, ide o skúsených trénerov pôsobiacich dlhé roky v akadémií MFK Ružomberok. Hlavný tréner Pavol Struhár pôsobil v Ružomberku pri mužoch už v sezóne 2019/2020 v II. lige ako asistent trénera Ladislava Pecka pri ružomberskej rezerve.

Odchovanec FOMATU Martin Struhár má za sebou stovku zápasov v slovenskej najvyššej súťaži ako hráč, raz sa tešil z majstrovského titulu v slovenskej lige a vyskúšal si aj legionársky chlebíček v českých kluboch SK Hranice a Slovácko, v maďarskom Nyíregyháze a v rakúskom Papfenberge.

Asistentom Struhára sa stal Peter Tomko, ktorý od roku 2019 zastáva funkciu športového riaditeľa v akadémii MFK Ružomberok. V sezónach 2017/2018 a 2018/2019 sa mu s jeho kategóriou U16 podarilo obsadiť 3. miesto v najvyššej súťaži vekovej kategórie do 16 rokov. Obom mladým trénerom držíme palce a dúfame, že vyskočia na pomyselný futbalový vrch rovnako ako ich mladí kolegovia v lige Gašparík a Benkovský.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama