Reklama
Loading...
Reklama

Po predposlednom kole nadstavby o udržanie vieme, kto z ligy vypadne. Tímom, ktorý opustí 1. ligu minimálne na rok sa stala FC Nitra, ktorá už dve sezóny bojuje s podlžnosťami voči hráčom a členom realizačného tímu. Výhra 2:0 pre Liptákov zabezpečila definitívnu záchranu. Triumf pre Ružomberok zabezpečil Zsigmund a Regáli v 79.  resp. 90. minúte.

 Podľa mnohých medializovaných správ bolo túto sezónu v tíme Nitry veľmi horúco o čom svedčia aj pozápasové rozhovory s hráčmi FC Nitra, ktorí priznali, že v klube nefunguje všetko ako má.  Na začiatku sezóny príchodom nemeckých majiteľov sa mal klub zastabilizovať – prežiť. To sa nestalo a teraz je otázne, čo bude s klubom ďalej.

FC Nitra pred niekoľkými týždňami nedostala licenciu na 1. a 2.ligu, čo znamená, že ak nesplnia požiadavky, ktoré im zadal SFZ nevypadnú o ligu nižšie, ale až o dve. Dôležitým faktorom v nesplnení licenčných podmienok bolo vyplatenie podlžností voči hráčom a zamestnancom klubu, ktorí niekoľko mesiacov nevideli svoje výplaty.

 Do aktuálnych výkonov FC Nitra zasiahla aj správa o rozviazaní zmlúv s viacerými hráčmi, ktorí si môžu začať hľadať nový klub. Predovšetkým išlo o hráčov, ktorí tvorili gro základnej zostavy ako Šípoš, Chobot, Fabiš, Danek a Vrábel. Zatiaľ čo Chobot sa upísal bratislavskému Slovanu a Šípoš rokuje s Viktoriou Plzeň. Nové pôsobiská ostatných hráčov sa dozvieme pravdepodobne počas leta.

 Ružomberok zdolal zaslúžene Nitru 

Bolo znateľné, že Liptáci idú od začiatku zápasu po tri body. Lopta na ich nohách a dominancia v útočných priestoroch hovorili štatisticky o jasnej prevahe Ružomberka. „Ružomberok bol jasne lepší vo všetkom na ihrisku v agresivite a v kombinačnej hre. My sme mali obrovské problémy v defenzíve, kde sme robili taktické chyby. V zápase sme mohli prehrať aj vyšším rozdielom“ zhodnotil lodivod Nitranov Ščasný.

„Chceli sme dať čím skôr gól, nepodarilo sa nám ho streliť, ale je dôležité, že sme nakoniec vyhrali a zachránili sa v lige,“ vyjadril sa k triumfu Zsigmund, strelec prvého gólu

Jendrišek: „Je to to najhoršie, čo som v kariére zažil“

Pre bývalého futbalového reprezentanta a útočníka Erika Jendriška bolo pôsobisku v Nitre veľmi náročné a jeho ďalšie pokračovanie v klube FC Nitra je veľmi otázne. Po ukončení zahraničného angažmá v gréckom FC Volos sa vrátil v januári na Slovensko, kde sa upísal Nitre.

„Najbližšie dni, či týždne by sa malo rozhodnúť, čo ďalej. Budem rokovať s vedením klubu, mám tu ešte rok zmluvu. Toto je zatiaľ to najhoršie, čo som vo svojej kariére zažil,“ vyjadril sa k situácií v Nitre.

 

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama