Reklama
Loading...
Reklama

Tomáš Pekhart Polsko ohromil! S 22 brankami se stal králem kanonýrů Ekstraklasy i nejlepším cizincem ligy a varšavský klub dovedl k obhajobě titulu mistra Polska. Vystřílel si nominaci na EURO, které bere jako svůj poslední turnaj s reprezentací a vzbudil pozornost dalších klubů.

Zkušený střelec za Norimberk a Ingolstadt v letech 2011-2016 dohromady odehrál 89 zápasů v Bundeslize. Ve 32 letech už sice na návrat do některé ze špičkových evropských lig pomýšlet nemůže. V Polsku ale prokázal, že je mu Ekstraklasa malá a má schopnosti na to být platný v kvalitnější lize.

Jelikož chce rodák ze Sušice v kariéře pokračovat ještě dva až tři roky, má po životní sezoně ideální šanci na poslední výrazný kariérní posun. Ve vyjádření pro web ČT Sport nevyloučil přestup, rozhodně se ale nebrání ani setrvání v Legii, ve které je velmi spokojený.

„Agent mi už něco říkal, po takové sezoně zájem bude, ale uvidíme. Kdyby se mi něco povedlo na Euru, může to mou pozici ještě zlepšit. Ve 32 letech mám asi poslední šanci podepsat někde velkou smlouvu. Ale v Legii jsem superspokojený, a kdyby klub chtěl, jsem samozřejmě otevřený tomu zůstat tam déle.“

Jasnou jedničkou v útoku českého národního týmu by na EURU měl být Patrik Schick. Záda mu bude krýt Michael Krmenčík, Matěj Vydra a Tomáš Pekhart. Ofenzivním univerzálem je Adam Hložek. Pokud se útočník Legie dostane na hřišti tak nejspíš jako střídající hráč v závěru zápasu.

194 cm vysoký útočník je typ bijce do vápna, který se právě do pozice žolíka hodí více než jeho hlavní konkurent v boji o nominaci Jan Kuchta. Po střelecké dominanci v Ekstraklase má Pekhart vysoké sebevědomí a v reprezentaci patří k nejzkušenějším hráčům. Fotbal si vyzkoušel v sedmi zemích a jako jeden z pouze čtyř hráčů v nominaci už absolvoval aspoň jeden šampionát.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama