Reklama
Loading...
Reklama

Nejlepší zahraniční hráč a zároveň nejlepší střelec ligy? Přesně v takové pozici se právě v Polsku nachází Tomáš Pekhart, který po letech mlčení restartoval kariéru a znovu dokazuje, že šanci v reprezentaci si rozhodně zaslouží.

Psal se rok 2020 a Legia Varšava přivedla do útoku posilu, která jí měla pomoci k titulu. Touto posilou byl český útočník Tomáš Pekhart a snad nikdo nečekal, jak velký přínos bude mít. Během končící sezóny zvládl v 11 zápasech vstřelit pět gólů a pomohl tím Legii k titulu. Druhý rok v Polsku měl být ještě zajímavější a snad každý se mnou bude souhlasit, že zajímavější to být ani nemohlo.

Když v minulé sezoně Pekhart přicházel ze Španělska, z tamního druholigového Las Palmas, čekalo se od něj mnoho. V posledních sezónách branky střílel, ale nikdy to nebylo na další pozvánku do reprezentace a velkou pozornost veřejnosti. Právě v Las Palmas dokázal vstřelit za dva roky působení jen 6 branek a tak bylo na něm, v jakém světle se v Legii ukáže.

Letošní sezóna je ale úplně jiná pohádka. V 19 zápasech, které stihl odehrát, vstřelil neuvěřitelných 19 branek a vede tabulku střelců o 9 gólů. S tím nepočítal snad nikdo. Tato forma je však jen vyústěním toho, jak skvěle se Pekhart v Polsku cítí. Ve včerejším zápase Zaglebie Lubin s Legií vstřelil všechny čtyři góly a jen si upevnil svou dominantní pozici nejlepšího šutéra v Ekstraklase.

Jeho Legii stále čeká 8 zápasů, takže se můžeme shodnout, že na čísle 19 se nezastaví. Jeho znovuzrozené formy si samozřejmě nešlo nevšimnout a proto přišla i hlavní odměna. Trenér Šilhavý si Pekharta zavolal do reprezentace, který se do ní vrací po dlouhých 8 letech. Patrik Schick, který je jasnou jedničkou nároďáku, bude přítomen jen na první zápas srazu a tak se nabízí příležitost, která pro něj bude zlomová!

 

 

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama