Reklama
Loading...
Reklama

Fotbalová fantazie v podaní českého legionáře. Tomáš Pekhart přidal třináctý zářez na svou pažbu ve velkém stylu. V domácím zápase proti Stal Mielec zakončil pohotovou a efektní patičkou. Na body to sice jeho Legii nestačilo, úplně zklamaný být však nemusí.

Pekhartova chvíle přišla v 25. minutě, kdy Legia zahrávala roh. Prodloužený centr propadl po odrazu od obránce za českého útočníka, který se pohotově zorientoval a akrobatickým kopem nasměroval míč do sítě.

https://twitter.com/FootPolak/status/1340023834804678660

 

Ani tento gól však varšavskému klubu k bodům nestačil. Stal Mielec, do tohoto zápasu předposlední celek Ekstraklasy, totiž v zápase kopal hned tři penalty a všechny proměnil.

Legia tak na svém stadionu překvapivě prohrála 2:3 a nabídla příležitost Rakowu, za který nastupuje české trio Tomáš Petrášek, Daniel Bartl a Petr Schwarz, převzít první místo v tabulce.

Evropské měřítko

Tomáš Pekhart si každopádně upevnil příčku nejlepšího střelce polské ligy. Aktuálně má na kontě 13 zásahů, což je o pět víc než mají jeho nejbližší konkurenti.

Rodák ze Sušic se nedávno dokonce dostal v celoevropském průběžném pořadí střelců Zlaté kopačky do elitní pětadvacítky. Právě teď mu patří 22. místo a před ním jsou kanonýři jako Jamie Vardy, Erling Haaland či Cristiano Ronaldo.

Zlatá kopačka
Aktuální pořadí Zlaté kopačky a Pekhartova nejbližší společnost v ní / Zdroj fotografie: transfermarkt.com

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama