Reklama
Loading...
Reklama

I přes to, že v létě na Spartě pilně posilovali, na jednu pozici se znovu tak nějak zapomnělo. Jde o roli pravého beka, na kterou se již druhým rokem hledá volba č. 1. Nevyšlo to s Michalem Sáčkem, jenž v tomto ročníku dokazuje, že na kraji obrany jen ztrácel čas. Neprosadil se zde dlouhodobě ani Andreas Vindheim a Tomáš Wiesner působí spíše jako křídlo. Pavlu Vrbovi se ovšem nabízí ještě jedno jméno. Adam Gabriel.

Dvacetiletý odchovanec strahovské akademie primárně sbírá herní praxi v druhé lize za sparťanské béčko, za které se stihl v novém ročníku už i gólově prosadit.

Několikrát se ale podíval i do kádru A-týmu. Na pár minutek naskočil v odvetě proti Monaku a premiéru v lize si střihnul proti Hradci Králové. Proti Brøndby seděl na lavičce mezi náhradníky.

Gabriel mimoto patří i mezi “lvíčata”, která si povolal nový trenér reprezentace do 21 let Jan Suchopárek. V obou kvalifikačních utkáních nastoupil sparťanský obránce v základní sestavě. A po obou zápasech se dočkal chvály za svůj výkon.

Působil sebejistě, plnil si poctivě defenzivní úkoly a levé straně soupeře zadělával společně s kolegou Tomášem Ostrákem na deprese.

Vindheim
Vindheim měl být dlouhodobým řešením na pozici pravého beka. Do Sparty přišel z Malmö v létě 2019. / Zdroj: sparta.cz

Přístup pokus-omyl

Vedení Sparty v průběhu léta stoplo vyjednávání přestupu Martina Koscelníka z Liberce. Na pravém beku dostával při zranění Andrease Vindheima prostor Tomáš Wiesner. Dynamický krajní hráč ovšem patří spíše na křídlo. Hra ho táhne stále dopředu a zapomíná na bránění.

A když už nastoupí norský fotbalista, předvede nevýrazný výkon, často doprovázený kupou nevynucených chyb a zbytečných ztrát. Trenéru Vrbovi se již jednou vyplatilo angažování mladého krajního beka. Šlo Matěje Polidara, který dokázal zdatně zastoupit nově příchozího Caspera Höjera.

Polidar se ale v zápase proti dánskému mistrovi nešťastně zranil a na tuto pozici tak pravděpodobně zamíří dočasně Dávid Hancko.

Na Letnou přijede v neděli Jablonec, jenž nabral výhrou v zápase Evropské konferenční ligy proti rumunské Kluži sebevědomí. Pak ovšem přichází MOL Cup v Líšni a výjezd do Zlína. A právě tato dvě utkání se přímo nabízí na to, aby se pořádně vyzkoušela nová varianta uzdravení sparťanské Achillovy paty.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama