Zahraničí, Anglie, Reprezentace

Facebook logo
Instagram logo
Twitter logo
Twitter logo

Král se dočkal. Moskvu na poslední chvíli vymění za Londýn

Autor: David Joch

Zdroj fotografie: Spartak Moskva

Někteří ostrovní fanoušci to již stihli nazvat nejmíň překvapivým transferem. West Ham již dlouho sondoval situaci okolo Alexe Krále a nakonec přece jen k podpisu dojde. Samotný hráč se nachází aktuálně na reprezentačním srazu, v Londýně však jedná jeho agent Karol Kisel a vyjednává podmínky hostování z moskevského Spartaku s následnou opcí.

Kontrakt by měl být ve formě 1+4, což znamená rok hostování a poté smlouva na čtyři roky. Přesunu Krále podle informací nebrání ani jedna zaujatá strana. Je tedy jen otázkou pár hodin, kdy bude transfer zpečetěn a Tomáš Souček s Vladimírem Coufalem uvítají v týmu svého bývalého spoluhráče. “Czech mates” tak budou mít nově tři členy.

Do Spartaku odcházel třiadvacetiletý kudrnáč před dvěma lety. Slavia za něj tehdy inkasovala 12 milionů eur. Tato částka by údajně podle Express Sport měla mít v podmínkách opce hodnotu o dva miliony vyšší.

Defenzivní univerzál by měl v kádru Davida Moyese vyztužit středovou dvojici Souček a Declan Rice. Kladiváře čeká totiž Evropská liga a tedy, kromě ostatních ostrovních soutěží, další velká porce zápasů.

EURO nezastihlo Krále v nejlepší formě. / Zdroj: Česká fotbalová reprezentace

West Ham tento týden přivedl do klubu již dvě posily. Tou první byl stoper Chelsea Kurt Zouma, druhou pak chorvatský reprezentant Nikola Vlasič od městského rivala Spartaku CSKA Moskva.

Král měl blízko přesunu do Londýna již v zimě, nakonec z něj ale sešlo. Vedení “Hammers” pak v létě čekalo na výkony slávistického odchovance na Euru. To se mu zrovna dvakrát nepovedlo a tak dříve eminentní zájem trochu opadl.

Teď už je ovšem situace jiná a z londýnského klubu se pomalu ale jistě stává česká kolonie.