Reklama
Loading...
Reklama

Už je to předvařeno, k servírování však ještě daleko. Alespoň tak hovoří zprávy z Anglie a Ruska týkající se přestupu Alexe Krále do londýnského West Hamu. Podle známého insiderového twitterového účtu ExWHUemployee jsou kladiváři domluveni s českým reprezentantem na podmínkách. Zbývá tedy jen dohodnout samotný transfer mezi kluby.

Podle aktuálních informací se vedení West Hamu rozhodlo neotálet a dotáhnout přestup svého vytipovaného cíle ještě před začátkem Eura. To aby přestupovou částku nezvedly potenciální dobré výkony Krále na šampionátu.

https://twitter.com/WestHam_Central/status/1399650220208762881

Ze Slavie odcházel kudrnatý záložník do Spartaku Moskva za 13 milionů eur. Cenovka, která se předpokládá u přesunu do Londýna, se odhaduje na 20-25 milonů eur.

I přes to, že Král je na osobních podmínkách s West Hamem domluven, nic ještě není rozhodnuto. Český fotbalista patří mezí klíčové články Spartaku, což si ruský klub moc dobře uvědomuje a nedá se tak očekávat, že by přijal jakkoliv nevýhodnou nabídku.

O Královi se spekuluje jako o přímé náhradě Declana Rice, parťáka ve středu zálohy Tomáše Součka. O anglického reprezentanta se vehementně zajímá Manchester United a Chelsea. 

Alex Král
Král bude patřit k hlavním pilířům reprezentační sestavy Jaroslava Šilhavého. / Zdroj: Getty Images

Trenér kladivářů David Moyes se však vyjádřil, že by se musela spojit státní banka Anglie a Skotska, aby daly dohromady částku, o které by začalo vedení West Hamu vůbec uvažovat. Český středopolař tak spíše doplní zmiňovanou dvojici a vytvoří více konkurenční prostředí ve středu hřiště.

Každopádně ale příchod třetího Čecha a ex-slávisty znamená, že fanouškovský vtípek o změně názvu klubu z West Ham na “Czech Ham” začíná mít pádné důvody.

V týmu bude působit trio Tomáš Souček, Vladimír Coufal a Alex Král. A to se ještě hodně mluví o zájmu londýnského klubu o sešívanou kometu Abdallaha Simu, který by měl finančně vyjít lépe než propíraný příchod útočníka Chelsea Tammyho Abrahama.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama