Reklama
Loading...
Reklama

Už je to předvařeno, k servírování však ještě daleko. Alespoň tak hovoří zprávy z Anglie a Ruska týkající se přestupu Alexe Krále do londýnského West Hamu. Podle známého insiderového twitterového účtu ExWHUemployee jsou kladiváři domluveni s českým reprezentantem na podmínkách. Zbývá tedy jen dohodnout samotný transfer mezi kluby.

Podle aktuálních informací se vedení West Hamu rozhodlo neotálet a dotáhnout přestup svého vytipovaného cíle ještě před začátkem Eura. To aby přestupovou částku nezvedly potenciální dobré výkony Krále na šampionátu.

Ze Slavie odcházel kudrnatý záložník do Spartaku Moskva za 13 milionů eur. Cenovka, která se předpokládá u přesunu do Londýna, se odhaduje na 20-25 milonů eur.

I přes to, že Král je na osobních podmínkách s West Hamem domluven, nic ještě není rozhodnuto. Český fotbalista patří mezí klíčové články Spartaku, což si ruský klub moc dobře uvědomuje a nedá se tak očekávat, že by přijal jakkoliv nevýhodnou nabídku.

O Královi se spekuluje jako o přímé náhradě Declana Rice, parťáka ve středu zálohy Tomáše Součka. O anglického reprezentanta se vehementně zajímá Manchester United a Chelsea. 

Alex Král
Král bude patřit k hlavním pilířům reprezentační sestavy Jaroslava Šilhavého. / Zdroj: Getty Images

Trenér kladivářů David Moyes se však vyjádřil, že by se musela spojit státní banka Anglie a Skotska, aby daly dohromady částku, o které by začalo vedení West Hamu vůbec uvažovat. Český středopolař tak spíše doplní zmiňovanou dvojici a vytvoří více konkurenční prostředí ve středu hřiště.

Každopádně ale příchod třetího Čecha a ex-slávisty znamená, že fanouškovský vtípek o změně názvu klubu z West Ham na “Czech Ham” začíná mít pádné důvody.

V týmu bude působit trio Tomáš Souček, Vladimír Coufal a Alex Král. A to se ještě hodně mluví o zájmu londýnského klubu o sešívanou kometu Abdallaha Simu, který by měl finančně vyjít lépe než propíraný příchod útočníka Chelsea Tammyho Abrahama.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama