Reklama
Loading...
Reklama

Horké zboží z Edenu nenechává anglické kluby chladnými. Nechtějí si nechat utéct příležitost získat Abdallaha Simu (19). Jako první otevřelo jednání překvapivě Crystal Palace, o kterém doteď jako o zájemci nebylo slyšet. To vybudilo naopak dlouhodobě interesovaný West Ham, který ihned otevřel se Slavií diskuzi o prodeji senegalského talenta.

Již včera odpoledne začaly po sítích probíhat informace citující France Football, že do boje o klenot sešívaných vstoupil dosud neznámý hráč, Crystal Palace. Tuto zprávu pak večer potvrdil renomovaný italský novinář Fabrizio Romano na svém Twitteru.

Podle něj jedná vedení klubu s Frankem Lampardem, kterého v lednu nahradil Thomas Tuchel na lavičce Chelsea a od té doby je bez angažmá. Sima je pak přestupním cílem, ať už anglický trenér přijde nebo ne. Crystal Palace se nachází v klidném středu tabulky.

V noci z pondělí na úterý se pak objevila další informace, se kterou přišel britský deník Daily Mail na svém webu. Přímou diskuzi o dostupnosti Senegalce otevřel i West Ham.

Manažer týmu David Moyes nedávno připustil, že bude nucen v letním přestupovém okně pracovat s omezeným rozpočtem. To může být pro Kladiváři samozřejmě značnou nevýhodou.

“Máme dohodu, stanovenou cenu, za kterou by mohl jít. Bude to záviset i na jeho stavu a výkonech, snažíme se, aby to zvládnul do konce sezony. Kluci z West Hamu se na něj vyptávali, mají ho tam hodně vysoko na seznamu posil, hodně se jim líbí,“ potvrdil po utkání proti Karviné trenér Jindřich Trpišovský.

Britská média odhadují Simovu cenu na 25 milionů liber (přibližně 740 milionů korun).

Vstup dalších klubů do boje

V nejbližších dnech a týdnech se dá očekávat, že se přetahovaná o Simu bude stupňovat. Zájem o něj již dříve hlásil i Everton či Arsenal, situaci má údajně monitorovat i Manchester United.

Podle ostrovního deníku Evening Standard byla dokonce minulý týden poslána první nabídka od nejmenovaného klubu a to ve výši 29 milionů eur.

Sima vstřelil tuto sezónu 15 gólů, jeden z nich do sítě Leicester City v Evropské lize, kterým na sebe upoutal pozornost anglických klubů.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama