Reklama
Loading...
Reklama

První dva zápasy nového ligového ročníku sehrál český obhájce titulu na hřišti soupeře. Ve Zlíně i Teplicích splnila Slavia roli favorita a připsala  si, v podstatě povinných, šest bodů. Mělo se jednat o předehru boje o evropské poháry. Na jeho začátku však dostala jednu velmi nepříjemnou facku. Maďarský mistr Ferencváros TC patrně předčil i očekávání vlastních fanoušků a vítězstvím 2:0 si vytvořil velmi dobrou pozici před odvetou. V základech se otřásla také jedna z největších slávistický jistot.

Ondřej Kolář. Slávistická brankářská jednička činila jeden z hlavních rozdílů mezi Slavií a zbytkem ligy. S přibývajícími úspěchy se Slavií rostlo pochopitelně jeho sebevědomí a bylo to patrné při likvidování gólových šancí i při standardním zápasovém dění. 

Liberecký odchovanec logicky zaujal i skauty ze zahraničí a již delší dobu se mluví například o možném přestupu do Francie. Nyní však prožívá horší období a to může mít nepříjemné důsledky pro něj i celou Slavii.

První inkasovaný gól v domácí soutěži padl poté, co šel slávistický brankář možná až moc sebevědomě do souboje s útočníkem Davidem Ledeckým a ten připravil na zlatém podnose gól pro Davida Černého. V danou chvíli jsme skutečně neviděli Ondřeje Koláře z minulé sezony. 

Zde však ještě přišla náprava provedená Ivanem Schranzem a jeho hattrick nechal zčásti zapomenout na selhání slávistické brankářské jedničky.

Ondřej Kolář
Kolář patřil ke stěžejním pilířům letošních slávistických úspěchů. / Zdroj: SK Slavia Praha

To, co se ale odehrálo na konci prvního poločasu zápasu v Budapešti, ovšem patrně výrazněji poznamená myšlenky slávistických fanoušků a daná situace může mnohem více a nepříjemně změnit podobu celé sezony. “Malou domů” v podání Tarase Kačaraby totiž až příliš poškodila jedna nerovnost v pokutovém území domácích. Míč pak zcela nepochopitelně skončil v síti Slavie.

Hlasitěji byly najednou slyšet názory, že Ondřej Kolář ve slávistické brance přesluhuje a prospěl by mu brzký přestup do zahraničí. Pokud se Slavii skutečně nepodaří postoupit do Ligy mistrů, může se najednou jednat o reálný scénář a český mistr bude volit novou brankářskou jedničku. 

Tou má být v případě odchodu té současné Aleš Mandous. Jeho letní příchod z Olomouce naznačoval, že Slavia chce být na Kolářův odchod připravena. Mandous se podle vlastních slov cítí na tuto roli připraven.

Vzhledem k událostem posledních dnů nemusí být tento scénář příliš vzdálený. Jeho předchůdce Jiří Pavlenka německou výzvu přijal. Pro Ondřeje Koláře bude jen dobře, když dostane podobnou.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama