Reklama
Loading...
Reklama

Zdá se, že další obchod na lince Praha – Londýn je připraven. Trenéru Moyesovi se osvědčila práce se „slávisty“ a po Tomáši Součkovi a Vladimíru Coufalovi si vyhlédl dalšího reprezentanta, který válí jak za repre, tak za Slávii. Oným vyvoleným je Lukáš Masopust.

Když před čtyřmi lety přicházel Lukáš Masopust z Jablonce, jen málokdo si uměl představit, jak se pod trenérem Trpišovským vypracuje. Už v mateřské Jihlavě si byli jeho talentu vědomi a nebylo vůbec jednoduché ho pustit do světa. V Jablonci se naplno ukázal a po dvou letech se stěhoval do Edenu. Zde se stal klíčovým hráčem základní sestavy.

Hlavně dvě minulé sezóny byly nejdůležitější. V nich naplno ukázal, jak univerzálním hráče je, jaký je lídr a jak bojuje do posledního dechu. Jednoznačně patří mezi nejlepší hráče ligy a jeho tvrdá práce se vrací. Pozvánka na Euro s repre nebyla překvapením a to lépe bylo, v jakém světle se „Maso“ ukázal. Byl jedním z nejlepších hráčů českého nároďáku a tak bylo jasné, že se začnou hrnout zájemci.

Zájemců je plný seznam, ale tím nejvážnějším je londýnský West Ham, kam ze Slavie putovali Souček s Coufalem. Trenér Moyes si ho vyhlédl jako posilu do útoku, protože jeho první volby mu nevyšly. Jesse Lingard pro novou sezónu zůstává na Old Trafford, Abraham zatím upřednostňuje Arsenal, ale pokud Chelsea vykoupí Lukaka a Inter Zapatu, je pravděpodobné, že půjde do Atalanty.

Velký zájem West Hamu potvrdil i hráčův agent Pavel Paska. Kromě toho uvedl, že o Masopusta je opravdu enormní zájem a to z  Leicesteru, Watfordu, Brightonu, Newcastlu, Wolverhamptonu a Crystal Palace. O zájemce tedy není nouze, ale teď vybrat toho nejlepšího. Ve West Hamu by mu mohla sedět staronová spolupráce s Vladimírem Coufalem i Tomášem Součkem. Myslím, že by do týmu vnesl novou energii.

Po třech sezónách ve Slavii by si Lukáš Masopust zasloužil velký přestup. Se Slavií vyhrál tři tituly, dva poháry a jeden Česko-slovenský superpohár. Ve všech sezónách patřil k obrovským oporám a byl jasným tahounem mužstva. Na Euru se zasloužil velkou měrou o postup českých fotbalistů až do čtvrtfinále. Nastává tak správná chvíle ho odměnit za všechny ty krásné roky a dopřát mu velký přestup do Premier League.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama