Reklama
Loading...
Reklama

Věčné sparťanské téma nabírá nového směru. Debata o tom, jestli Bořek Dočkal je opravdu pro letenský tým tolik platný, se vede prakticky po každém zápase. Spousta hlasů se dlouhodobě ozývá, že jeho herní čas by měl ubývat ve prospěch talentovaného Adama Karabce (18). Ten se teď kvůli zranění svého kapitána dočká výrazného nárůstu minut na hřišti.

Sparťanský lídr se totiž v sobotním utkání proti Karviné zranil, ze hry se odporoučel ihned po poločasové přestávce. Důvod? Zranění kolene.

„Musí na vyšetření do nemocnice, podle toho uvidíme. Začal mít problémy s kolenem, ale nechci spekulovat. Dozvíme se to po testech, teď bližší informace nemám,“ reagoval po konci zápasu trenér Pavel Vrba.

Den poté už je ohledně Dočkala více jasno. Spoluhráči i trenéři si můžou ulevit, protože jeho zranění není nijak vážné a nemělo by znamenat ztrátu na celý podzim. Ovšem předpokládaný návrat do sestavy se tipuje až za měsíc, nejspíše po reprezentační pauze.

Chybět tak bude v odvetě 3. předkola Ligy mistrů na stadionu Monaka a minimálně ve třech ligových utkáních. Logicky tak přichází dlouho očekávaná pořádná šance pro Dočkalova náhradníka Adama Karabce.

Sparta
Základní osa dnešní Sparty se musí aspoň na chvíli změnit. / Zdroj: Twitter AC Sparta Praha

Ten minutky sbírá z lavičky spíše poskrovnu. Celý poločas proti Karviné pro něj znamenal největší herní porci v soutěžním zápase od květnového zápasu minulé sezóny proti Liberci.

Šance i zodpovědnost na bedrech teenagera

Talentovaný středopolař však dokáže týmu téměř vždy pomoct. Za vše mluví jeho příchod na hřiště v druhém kole nového ročníku Fortuna ligy, kdy po pěti minutách na hřišti převedl fantastickou asistenci na gól Adama Hložka a suverénně proměnil penaltu.

Teprve osmnáctiletý Karabec oplývá kreativitou a překvapivými řešeními herních situací. Teď dostane minimálně měsíc volného prostoru pro to, aby roztáhl křídla a předvedl naplno, co v sobě schovává.

První test? Odveta ve Francii!

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama