Český fotbal, První liga

Facebook logo
Instagram logo
Twitter logo
Twitter logo

Pešek? Už teď platnější než Plavšič za 4 roky, hlásí fanoušci Sparty

Autor: David Joch

Zdroj fotografie: sparta.cz

Třeskutý letní přesun Srdjana Plavšiče z Letné do Edenu stále rozdmýchává krev sparťanských fanoušků. Jako přímou náhradu na postu krajního záložníka přivedlo letenské vedení Jakuba Peška (28) z Liberce. Ten do týmu Pavla Vrby zapadl velmi rychle. Rozhodl odvetu 2. předkola Ligy mistrů proti Rapidu Vídeň a na včerejším debaklu svého bývalého klubu se podílel gólem. Fanoušci rudého dresu mají jasno – už teď se vyplatil více než srbský fotbalista za celé čtyři roky.

Pešek se v loňské sezóně blýsknul šesti ligovými góly a stejným počtem asistencí. S tím, do kolika příležitostí za zápas se dokáže ve Spartě dostat, je možné, že tuto metu letos ještě překoná.

Letenští fanoušci se neubránili a okamžitou efektivitu a přínos (hlavně zásluhou na postupu přes Rapid) osmadvacetiletého reprezentanta začali srovnávat s Plavšičem. Ten za Spartu odehrál za čtyři roky 101 zápasů s bilancí 10 branek a 18 asistencí (z toho 7G a 11A v lize).

“Kdo by si vzpomněl na Plavšiče. Pešek za 4 zápasy udělal víc jak on za ty roky.”

“Jo, Pešek bude dobrá posila. Určitě lepší než nějaký Plavšič.”

Psali někteří fanoušci na klubový profil Sparty na Facebooku po zápase s Libercem.

Srbský štírek nastoupil do obou ligových zápasů Slavie v základní sestavě. I přes to, že si žádný bod nepřipsal, hýřil aktivitou a dočkal se chvály od fanoušků sešívaných.

Sparťanskými fanoušky nenáviděná dvojice – Nicolae Stanciu a Srdjan Plavšič. / Zdroj: Martin Malý

Ti v něm vidí potenciál, se kterým dokáže trenér Jindřich Trpišovský pracovat a vytáhnout z Plavšiče maximum. Ostatně nadějně viděl třaskavou posilu už na začátku přípravy.

“Vyžívá se v situacích jeden na jednoho, to nám v kádru typologicky chybělo, má X faktor, který v týmu nebyl.”

Slávistický lodivod je známý tím, že dokáže vidět v hráčích to, co jiní nevidí. Ukázkovými příklady jsou Lukáš Provod s Tomášem Holešem. Stejný progres se mu může podařit i u Plavšiče.

Než (a pokud vůbec) k tomu ovšem přijde, je jisté, že na druhém břehu budou mít letenští fanoušci jasno.