Reklama
Loading...
Reklama
Zdroj: AC Sparta Praha
FOTO: AC Sparta Praha
Český fotbal

Odměna za trpělivost? Kolem Sáčka krouží zahraniční kluby

Tichý kluk ze Sparty se bude možná v tomto létě přesouvat. Michal Sáček dlouhodobě patří mezi nejzajímavější hráče na Letné, jen vždy patřil trochu do ústraní. Pozornost měli spíše Adam Hložek, Adam Karabec či David Moberg Karlsson. Teď to ovšem vypadá, že se mu jeho trpělivost, poctivost a pracovitost vyplatila. Na čtyřiadvacetiletého středního záložníka se totiž začínají vyptávat kluby ze zahraničí.

S první vlaštovkou přišel sportovní novinář Nicolo Schira, který informoval o zájmu ze Serie A. Konkrétně jde o Spezii, která byla vloni nováčkem soutěže. Dokázala se však mezi tvrdou konkurencí poprat a v nejvyšší italské lize se díky 15. příčce udržet i pro další ročník.

Na začátku července přišlo v klubu k trenérské rošádě, kdy Vincenza Italiana vystřídal bývalý hráč Barcelony, Interu Milán či PSG Thiago Motta. A právě brazilský kouč se má zajímat o českého fotbalistu.

V cestě Sáčka do Itálie však může, mimo jiné aspekty, stát i dvouletý přestupový ban, který klub z města La Spezia, dostal od UEFA. Důvodem bylo přivedení nezletilých nigerijských fotbalistů, což není evropskou fotbalovou asociací povoleno.

Vedení klubu však podalo odvolání, které by mohlo trest aspoň zmírnit a Spezia by tak měla možnost podepsat nové hráče alespoň pro tuto sezónu.

Aby toho však nebylo málo, italský celek není jediný, který kolem Sáčka krouží. Podle zdroje iSportu z letenského zákulisí se o šikovného středopolaře zajímá mnohem více klubů.

Zdroj: AC Sparta Praha

Není se co divit. Rodák z Hustopečí je v relativně mladém fotbalovém věku a už má obrovské zkušenosti. A to nejen z domácí soutěže ale i evropských pohárů.

Případný Sáčkův odchod by zapadal i do spekulací ohledně možného příchodu Michala Sadílka z PSV, který hostoval minulou sezónu v Liberci. Sportovní ředitel Tomáš Rosický neskrývá své sympatie k bývalému kapitánovi reprezentační jednadvacítky.

Tak či tak, se pozornost na “Saka” bude v následujících týdnech určitě zvyšovat. A to i díky účasti v předkolech Ligy mistrů.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama