Reklama
Loading...
Reklama

Na hřišti Sparta jednoznačně dominovala a také nakonec brala tři body za výhru 3:2. Její vítězství ale zastínil výkon některých fanoušků, kteří v 80. minutě rasisticky hučeli na obránce Sigmy Olomouc tmavé pleti Florenta Poulola. Incident se stal po vyhrocené situaci mezi hráčem Sparty a bývalým obráncem Getafe.

„Jsem zklamaný z toho, že se tato událost vůbec stala. V první chvíli jsem byl velmi rozzlobený a měl jsem tendenci dokonce odejít ze hřiště. Kapitán a další spoluhráči mě ovšem podpořili. Řekli jsme si, že zápas dohrajeme. Jsme profesionálové a chceme se soustředit pouze na fotbal,“ řekl Poulolo o situaci pro klubový web Sigmy.

https://twitter.com/PouloloF/status/1419191542443556868

Rodáka z karibského Martiniku pak ve svých vyjádřeních podpořily jak klub z Hané, tak pražská Sparta.

„SK Sigma Olomouc kategoricky odsuzuje jakékoliv rasistické projevy na fotbalových stadionech. […] Tyto projevy nejsou v žádném případě v moderní společnosti akceptovatelné. Klub vyjadřuje Florentovi veškerou podporu a pochopení,“ napsala Sigma na svém webu.

Zástupci pražské Sparty se pak k incidentu vyjádřili na tiskovce před odvetou s vídeňským Rapidem. Pavel Vrba i kapitán Bořek Dočkal si na ní vzali trička s nápisem „Ne rasismu!“, samotnou situaci pak komentoval ředitel komunikace ACS Ondřej Kasík:

„Na začátku každé sezony připomínáme náš neměnný postoj k rasismu, vůči kterému se klub trvale vymezuje. Máme tu tradici hráčů jako Bony, Leo Kweuke nebo Costa, rasismus si ve Spartě nepřejeme. Je to naše dlouhodobé a jasné stanovisko.“

Zdroj: AC Sparta Praha

Sparta také podnikne určité kroky k dopadení a potrestání viníků. Podle Ondřeje Kasíka klub právě vyhodnocuje kamerové záznamy a je připraven podniknout konkrétní kroky. Zároveň věří, že se při dnešním utkání předkola Ligy mistrů nic podobného nebude opakovat.

Situaci pak v samotném utkání řešil i sudí Pavel Orel. Ten podle předsedy komise rozhodčích Radka Příhody říkal čtvrtému rozhodčímu, aby to vyhlásili. Zároveň pak situaci uvedli i v zápise o utkání.

Na sociálních sítích se pak objevují názory, že si Poulolo celou situaci vymyslel, případně že si za celou situaci může sám, protože předtím do hráče Sparty strčil. Takové komentáře nejsou na místě. Zaprvé – já sám mohu potvrdit, že opičí skřeky směrem k obránci Olomouce proběhly jak z hlavní tribuny, tak z kotle domácích příznivců, v jehož blízkosti jsem na utkání seděl. Zadruhé, urážky a projevy rasistického charakteru nemají v dnešní společnosti místo, ať je situace jakákoliv. Chování některých sparťanských fanoušků rozhodně nelze obhájit faktem, že Poulolo strčil do hráče v rudém dresu.

 

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama