Český fotbal, První liga

Facebook logo
Instagram logo
Twitter logo
Twitter logo

Čeká Adama Karabce výraznější vytížení?

Autor: Jan Klásek

Zdroj fotografie: Twitter/AC Sparta Praha

Sparťanský záložník Adam Karabec představuje pro Spartu jednu z velkých nadějí pro budoucnost. Jak rychle se zapracuje do sestavy letenského týmu? Jak pevné bude jeho místo v sestavě? Co bude dění kolem něj znamenat pro další kolegy na sparťanské soupisce? Jeho výkony v přípravných zápasech ukazují jeho potenciál a o místo v základní sestavě a říká si o ně velmi hlasitě.

První fotbalové kroky udělal ve vršovickém Ďolíčku, ale v šestnácti letech se vydal na druhý břeh Vltavy na strahovskou akademii Letenských. Sparta ho považuje za jeden z největších talentů v historii tohoto sídla své mládeže. Letná a Strahov jsou od sebe vzdáleny asi čtyři kilometry, ale o komunikaci mezi těmito dvěma hlavními sparťanskými stanovištěmi panovaly jisté pochybnosti. Blíží se vytoužený obrat?

Zatím nejvýraznějším výsledkem činnosti sparťanského mládežnického tábora byl Adam Hložek. Rodák z Ivančic poprvé nakoukl do sparťanského A-týmu v šestnácti letech a po zdařilé aklimatizaci a zdařilých výkonech se o něj začaly zajímat evropské velkokluby. Nyní kolem něj prý mapují situaci například Juventus, Lipsko či Borussia Dortmund. Nabere v případě Adama Karabce kariéra podobný směr. 

Samotný záložník na tom velmi čile pracuje. Trenér Pavel Vrba od něj dostává velký důvod k zamyšlení a jeden zkušený záložník najednou patrně pociťuje řádnou nejistotu. Bořek Dočkal se vrátil po účinkování v Číně a Spojených státech na místo, kde prožil jeden ze svých dosavadních fotbalových vrcholů. Měl pomoci Spartě k výraznějšímu ataku konkurenční Slavie, což se však zatím nepovedlo.

Sparta skončila v posledním ročníku na druhém místě se ztrátou dvanácti bodů na svého rivala, přičemž nedokázala prolomit takřka pět let trvající čekání na vítězství v tradičním derby. Bořek Dočkal už na jaře neměl místo v sestavě “předplacené” a celkem logicky se tak nedočkal nominace na EURO, Na podzim dospěje do “Kristových” let a brzy se tak začne hledat alternativa za jeho služby. Zahájí Adam Karabec podobný příběh jako Adam Hložek?