Český fotbal, První liga

Facebook logo
Instagram logo
Twitter logo
Twitter logo

V Mladé Boleslavi se chystá velký návrat

Autor: Jan Klásek

Zdroj fotografie: Twitter.com/fkmladaboleslav

Když loni Václav Kadlec oznámil konec kariéry, mluvilo se o něm jako o hráči, který se především ze zdravotních důvodů nedokázal zcela naplnit svůj talent. Tečku za profesionálním fotbalem totiž dělal již v sedmadvaceti letech. Činil tak tedy ve věku, kdy měla jeho kariéra stoupat k vrcholu. Nyní je však možné, že definitivní epilog jeho fotbalového příběhu se ještě nenapsal. Dostává se totiž na soupisku jednoho prvoligového týmu.

Odchovanec Bohemians Praha 1905 se poprvé dostal do širšího povědomí české fotbalové veřejnosti v roce 2008, kdy ho jako šestnáctiletého dorostence přivedla do svých řad Sparta Praha a její vedení v čele s klubovou legendou Jozefem Chovancem o něm mluvilo jako o velké naději do budoucnosti. Talentem podle mnohých převyšoval Tomáše Rosického. Václav Kadlec se hned v následujícím roce usadil v A-týmu a jako čerstvě plnoletý slavil mistrovský titul. Postupně se stal důležitou součástí týmu a jeho putování a opětovné návraty na Letnou asi není třeba připomínat.

Z německého Frankfurtu i dánského Midtjyllandu se vždy vrátil do Sparty s touhou po atraktivním zahraničním angažmá, přičemž potenciál pro něj stále existoval. Zdraví se však ukázalo jako příliš křehké. Během necelých deseti let podstoupil Václav Kadlec pět operací kolene, jednu operaci kotníku a řada lidí si dnes možná vzpomene na ošklivý pohled na jeho proraženou lebku. 

Když bývalý reprezentant oznamoval své rozhodnutí o ukončení kariéry, vypadal jako člověk smířený s realitou, jehož k tomuto rozhodnutí ho dovedla obyčejná soudnost. Láska k fotbalu se však ozvala patrně až příliš hlasitě. Před měsícem se začal připravovat s třetiligovým B-týmem Mladé Boleslavi. Nyní se zdá, že nezůstane jen u pravidelných tréninkových dávek.

Podle informací serveru isport.cz mělo v poslední možný den tohoto přestupového okna dojít k podpisu smlouvy. Útočník hrající v posledních měsících pouze “na žízeň” v Červených Janovicích se možná nyní již chystá na prvoligový zápas. Odehraje se již v neděli v zápase s Olomoucí? Václav Kadlec během své kariéry několikrát ukázal schopnost vzepřít se osudu. Nyní touží být odměněn.