Český fotbal, Zahraničí

Facebook logo
Instagram logo
Twitter logo
Twitter logo

Martin Hašek má před sebou další pokus o fotbalový comeback

Autor: Jan Klásek

Zdroj fotografie: Transfermarkt

Někdejší záložník Sparty bude v říjnu slavit teprve šestadvacáté narozeniny, ale jeho fotbalový životopis lze již nyní považovat v rámci českého fotbalu považovat za výjimečný. Děje se tak díky zvláštnímu konci ve Spartě, který bude mít patrně zajímavou soudní dohru. Od chvíle, kdy se smlouva na Letné stala cárem papíru si musí hrát s myšlenkou svého konce v profesionálním fotbale. Nyní má však před sebou další zahraniční výzvu.

Poté, co za zvláštních okolností ukončil své působení ve Spartě, byl jeho jediným působištěm německý tým Würzburger Kickers. Tam přicházel s úkolem pomoci k záchraně v 2. Bundeslize, což se jevilo vzhledem k situaci v tabulce jako takřka nemožné. Tento úkol se skutečně splnit nepovedlo a Haškovo pokračování v Bavorsku se tak stalo fakticky nemožným.

Krátce po skončení minulé sezony se mluvilo o exotickém působení v íránském Sepahan FC. Tyto spekulace však vyzněly do ztracena a talentovaný záložník si opět musel hrát i se scénářem úplného konce profesionální kariéry. V této sezoně ale nakonec absolvuje další zahraniční angažmá. Jeho novým chlebodárcem se stal turecký Erzurumspor. Klub to uvedl na svém twitterovém účtu. Bude se jednat o povedenější angažmá, než Martin Hašek absolvoval v Německu?

Novým zaměstnavatelem Martina Haška se stává tým, jenž vznikl až v roce 2010 a během své krátké historie se především prokousával do profesionálních soutěží. Nejvíce času strávil v TFF Third league, což je čtvrtá nejvyšší turecká soutěž. Dvakrát se již také podíval do nejvyšší soutěže. Stalo se tak v letech 2018 a 2020. Obě sezony však měly stejné rozuzlení. Erzurumspor nezvládl boj o záchranu a vracel se do TFF First league.

Působení tohoto klubu má tak nyní pověstný jojo efekt. Stejně jako v případě německého působení je cíl pro tuto sezonu jasně daný a je přesně opačný, než s jakým se musel počastovat v Německu. Sezona by podle představ vedení klubu měla končit návratem do Süper Lig. Po třech kolech se tým nachází na šestém místě tabulky. Martin Hašek má pomoci se šplháním nahoru.