Reklama
Loading...
Reklama

Martin Hašek neprožil veselé fotbalové jaro. V boji se Spartou odehrávajícím se mimo fotbalové hřiště stále tahá za kratší konec a se svým týmem Würzburger Kickers vyhořel v boji o záchranu ve druhé nejvyšší německé soutěži. Ještě před koncem této ligového ročníku mu tak bylo jasné, že má před sebou znovu hledání nového angažmá. Nyní to vypadá na možnost dalekého stěhování, které není u českých fotbalistů příliš častým jevem. Může totiž přijít přesun do Íránu.

Už když se rozjížděl jeho stále trvající boj s někdejším letenským zaměstnavatelem, před ním přistála nabídka z tradičního izraelského klubu Maccabi Haifa. V jednu chvíli se jevil tento přesun jako hotová věc, ale finanční představy obou stran se nakonec neprotly. Místo výšlapu na pohoří Karmel tak mohl český záložník podnikat procházky zámeckými zahradami v historickém městě největší německé spolkové země.

Teď o jeho služby projevil zájem klub Sepahan FC. Vítěz tamní nejvyšší soutěže se chystá na asijskou verzi Ligy mistrů a Martin Hašek může dostat případným přestupem trochu jiný typ starostí. Místo boje o záchranu by absolvoval zápasy s tamní fotbalovou elitou a vstupoval by do nich často v roli jasného favorita. Přichází však otázka, zda by jeho případné úspěchy byly patřičně reflektovány i ve fotbalové Evropě. Jistě bude mít za cíl se do ní ještě jednou vrátit.

Scénář Haškova odchodu na Blízký východ se nyní jeví jako velmi pravděpodobný. Znovu nachází v pozici, v níž si nemůže příliš vybírat. Zmíněný tým sváděl v této sezoně bitvu o nejvyšší místo s Persepolisem. V této sezoně ho trénoval Íránec Moharram Navidkia a kromě gruzínského obránce Gvelesianiho a brazislkého útočníka Stanlleye najdeme na týmové soupisce pro tuto sezonu jen rodilé Íránce.

Dá se tedy předpokládat, že pokud Martin Hašek přetáhne skutečně přes hlavu dres týmu z města Isfahám, ocitne se okamžitě pod velkým tlakem. Vzhledem k dění kolem jeho osoby v posledních měsících může být velmi těžké předvést patřičnu připravenost na boj v odlišném fotbalovém světě, z něhož máme skutečně jen velmi kusé informace.   

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Martina Haška čeká opět složité hledání nového dresu
  • Fotbaloví hračičkové – NOVÉ ČÍSLO MAGAZÍNU
  • Reklama