Reklama
Loading...
Reklama

Někdejší záložník Bohemians Praha 1905 či Sparty na začátku tohoto roku našel novou fotbalovou výzvu v Německu a měl za úkol podílet se na záchraně klubu Würzburgeer Kickers ve druhé nejvyšší německé soutěži. To se však nepodařilo a jeho současný zaměstnavatel padá do třetí ligy. Poté, co se k Haškovi otočil zády český fotbalový tribunál, má nyní i ryze fotbalové starosti. Kde bude v příštím ročníku prodávat své fotbalové dovednosti? A najde se vůbec nějaký zájemce?

S německým druholigovým týmem podepsal smlouvu na začátku tohoto roku. Při pohledu na tabulku se zdál cíl v podobě zachování 2. Bundesligy v malebném bavorském městečku jako ryzí bláznovství. Po roční pauze od profesionálního fotbalu si však Martin Hašek nemohl příliš vybírat. Nepodařilo se například uskutečnit hostování v Opavě a 2. Bundesligu šlo brát jako celkem elegantní řešení.

První zápas, v němž jsme mohli českého záložníka vidět na soupisce bavorského týmu, bylo domácí utkání se St. Pauli. Zasáhl v něm do hry na dvacet minut, když vystřídal německého záložníka Patricka Sontheimera a podílel se na remíze 1:1. Jeho tým nedokázal využít ani padesát minut dlouhou přesilovku. Další utkání na hřišti Osnabrücku sledoval jen jako divák, ale mohl se radovat z vítězství 3:2, které přineslo týmu jistou naději.

Jako střídající hráč zasáhl dále do zápasu Braunschweigem, ve kterém jeho Würzburger Kickers nevyužili převahu dvou mužů v poli a ze zápasu si odnesli pouze bod za bezbrankovou remízu. V základní sestavě se poprvé objevil až takřka po měsíci. 29. ledna výrazně přispěl k domácímu vítězství nad Düsseldorfem. O týden později se však stal jedním z hlavních strůjců porážky 1:4 ve Fürthu. Ve 21. kole strávil celých 90 minut u jednobrankové porážky v Kielu a sen jeho týmu o záchraně se pomalu začal rozplývat. 

V následujícím kole přišel Haškův patrně nejpovedenější zápas tohoto německého angažmá. Würzburger Kickers doma porazili 3:2 slavný Hamburger SV a Martin Hašek v 19. minutě otevřel skóre. Poté však jeho angažmá nabralo sestupnou tendenci, na čemž se výrazně pochopitelně podílely i výsledky jeho týmu. Představa sestupu jeho týmu z nejvyšší soutěže se stále více přibližovala realitě.

Oficiální razítko dostal sestup v domácím zápase s Osnabrückem. Tým z Würzburgu mu podlehl 1:3 a Martin Hašek vše sledoval pouze z lavičky náhradníků. Rozuzlení tohoto příběhu tak přišlo dvě kola před koncem soutěže. Sestup bude mít jistě velký vliv na rozpočet pro příští sezonu. Ten se bude muset asi výrazně ztenčit a prodloužení smlouvy pro záložníka, který nyní vede boje především mimo hřiště se tak jeví skoro jako nemožné. Známý příběh boje se Spartou bude podle všeho pokračovat, ale budeme i svědky hledání nového angažmá, což bude úkol z kategorie těch velmi složitých.

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Martin Hašek vstoupil do německého jara pravou nohou
  • Martin Hašek straší Spartu a zároveň lže sám sobě
  • Nové číslo magazínu – Češi a Slováci v ráji fotbalu
  • Reklama