Reklama
Loading...
Reklama

Slovensko, hoci zarmútené tesnou prehrou s Anglickom, určite pozerá na výkon v rámci Majstrovstiev Európy s potešením. V rámci klasickej rivality s Českom bolo bonusom aj porovnanie výsledkov oboch národov. Jeden krátkodobý turnaj, hoc aj spojený aj so samotnou kvalifikáciou, nemôže byť jednoznačným úkazom. Niečo podobné buduje aj liga. A v rámci vzájomných zápasov medzi českými a slovenskými celkami, to pre Slovákov vyznieva skôr negatívne.

Poslednou takouto ukážkou môže byť nedávny priateľský zápas medzi Spartou a Trnavou. Už len skutočnosť, že príchod Sparty bol vnímaný ako šokujúci, vzhľadom k tomu, že boli ochotný do svojej predsezónnej pridať aj zápas so slovenským klubom. To je však len určitý osobný pocit zo samého seba. To môžeme ignorovať, nakoľko to v konečnom dôsledku nemusí byť až také dôležité. Dôležitý nemusí byť prakticky ani výsledok. Hoci Trnava prehrala 0:3, tak sa stále bavíme len o priateľskom zápase. Teoreticky by sa dalo prehliadnuť aj to, že Sparte chýbalo množstvo kľúčových hráčov. Všetko sú to však maličkosti, ktoré nemusia byť sami o sebe dôležité. Ak ich je však tak moc je ťažké ich ignorovať.

Výsledky ktoré má slovenská a česká liga v Európe

Ani vzájomné zápasy nemusia o všetkom rozhodovať. V tomto prípade ide o veľmi malé množstvo zápasov, kde sa môže stať veľa prekvapení. Ani v tomto smere však Slovensko nedominuje. Naposledy sa v skupine európskej súťaže stretli slovenský a český klub ešte v sezóne 2013/2014, kedy sa v skupine Európskej Ligy proti sebe postavili Slovan a Sparta. Slovan prehral vysoko oba vzájomné zápasy a zo skupiny nepostúpil. To síce ani Sparta, no tá bojovala o postup do posledného zápasu a aspoň nejaký bod získala.

Najpodstatnejšia skutočnosť je ale zrejme aj samotný pohľad na celú vec. V uplynulej sezóne sa vôbec po prvýkrát dostali do skupín európskej súťaže dva slovenské kluby. To je samozrejme fantastické a je jasné, že to bola potešujúca okolnosť. No zatiaľ čo na Slovensku sa toto oslavovalo, u našich susedov je toto pomerne bežný úkaz. Dalo by sa dokonca povedať, že v prípade, že Česko má v skupinách len dvoch zástupcov, je sezóna považovaná za slabšiu. Takže hoci je výsledok na EURE potešujúci, aj keď o tom aké bolestivé bolo vypadnutie sme sa už bavili, a Slováci to klasické podpichovanie s Čechmi v tomto prípade vyhrali, je potrebné sa pozrieť aj na to, kde je ktorá liga.

0 0 hlasujících
Ohodnoť článek
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Pokud chcete odkázat na web, který souvisí s komentářem.
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Ukázat všechny komentáře
Reklama
0
Budeme rádi za vaše komentáře. Děkujeme!x