Reklama
Loading...
Reklama

Slovensko si za výkon na Majstrovstvách Európy zaslúži absolutórium. Tím, ktorému nikto neveril mal na dosah niečo veľké. Žiaľ len na dosah. Možno práve preto to bolí o to viac. Vypadnúť takým krutým spôsobom, akým to Slovensko zažilo proti Anglicku, to je veľmi ťažká rana. Mužstvo, ktoré bolo na turnaji jedno z najnižšie hodnotených v rámci rebríčka FIFA, mohlo poraziť Anglicko, ktoré bolo veľkým favoritom. Niektoré krásne príbehy, však nemajú krásny koniec.

A nemal ho ani tento príbeh. Hneď potom, ako sa tím dostal do vedenia proti veľkému favoritovi, sa počítalo s tým, že sa začne hrať pod tlakom tohto súpera. Presne to sa síce stalo, no Angličania potvrdili svoju nevýraznú formu už zo skupiny. Hoci mali loptu na kopačkách prakticky len oni, šance prichádzali len sporadicky. Naopak, Dávid Strelec mohol dať gól z polovice ihriska a možno aj rozhodnúť zápas, pri nedorozumení v kombinácii súpera. Slovensko si systém video rozhodcu obľúbilo zrejme ešte viac, nakoľko vyrovnávajúci gól v dôsledku ofsajdu opätovne neplatil. Žiaľ v situácii, keď sa zdalo, že už sa krásny príbeh naplní, sa ukázala individuálna kvalita súpera. Jude Bellingham minútu a pol pred koncom dal gól nožnicami a v predĺžení už Slováci na skorý gól z kopačky Kanea nedokázali zareagovať.

Slovensko sa nemusí za nič hanbiť, bolesti sa však nezbaví

Ak jeden z outsiderov turnaja dokáže poraziť silné Belgicko a postúpiť z veľmi vyrovnanej skupiny, kde každé mužstvo získalo štyri body, nemôže nikto hovoriť o ničom inom ako o úspechu. Slovensko sa navyše prezentovalo aj veľmi dobrým fotbalom a mimo druhého polčasu v zápase s Ukrajinou, nemalo vyslovene zlú pasáž na celom turnaji. Aj Angličania mali obrovský problém. Spomínaný vyrovnávajúci gól, padol po vôbec prvej strele na slovenskú bránu. Možno aj preto bude niečo takéto bolieť ešte viac. Anglicko bolo poraziteľné. Hoci išlo do zápasu ako favorit, nebolo vo vyloženej forme a aj v skupine sa trápilo.

Množstvo Slovákov určite poteší, že pri klasických škriepeniach s Českom, budú mať jemne navrch, nakoľko sa Slovensko umiestnilo lepšie a dokázalo postúpiť zo skupiny. Dôležitejšie však pre obe krajiny bude, aby v jednom prípade dokázala udržať nastavený trend a vstúpila do boja o Majstrovstvá Sveta tou prvou nohou. Česko musí medzičasom niečo zmeniť, pretože tento posledný výsledok je alarmujúci. Hoci je potrebné priznať, že sa národné mužstvo nachádzalo vo veľmi zložitej situácii.

0 0 hlasujících
Ohodnoť článek
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Pokud chcete odkázat na web, který souvisí s komentářem.
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Ukázat všechny komentáře
Reklama
0
Budeme rádi za vaše komentáře. Děkujeme!x