Reklama
Loading...
Reklama

Sezóna, na kterou by plzeňští fotbalisté nejraději zapomněli. Páté místo ligové tabulky je opravdovým zklamáním. A co víc, ztráta skoro 30 bodů na pražskou Slavii a 16 na druhou Spartu je zkrátka nepřípustné. Plzeň vyčerpala šťastné roky a je teď jen na ní, jak se s touto situací popere. Bude její posílení pro novou sezónu stačit nebo uvidíme pomalý úpadek Viktorie?

Abych řekl pravdu, tato situace se sleduje opravdu špatně. Viktoria byla od roku 2010 týmem, který dokázal vyhrát 5 titulů během 8 let. Z nechtěných hráčů pražské Sparty se stali šampioni v Plzni. Plzeň byla vždy dominantním týmem, který překypoval zkušenostmi a kvalitou. Vždyť Viktorka si v Lize Mistrů zahrála s takovými týmy jako Barcelona, Real Madrid, Bayern Mnichov nebo AC Milán.

Oproti minulým sezónám, tahle byla příšerná. Z pohledu předváděného fotbalu, ale i výsledků či samotných výkonů jednotlivých hráčů. Když si vezmeme, že Plzeň vlastně hrála „jen“ o to, aby si zahrála Evropskou konferenční ligu, je to smutné. Byli jsme zvyklí, že se pohybuje na vrchu tabulky a znepříjemňuje život přažským S. Teď však asi začíná nová éra plzeňské Viktorie.

Všichni jsme čekali nějaké výrazné posílení či redukci kádru, ale to se zatím nestalo. K týmu se připojil 30-letý Kolumbijec Jhon Mosquera, který přišel jako volný hráč z Liberce. Z druhé ligy na testech uspěli brankář Marián Tvrdoň a záložník Modou Ndiaye. Poslední letní posilou se stal mladý talent z Brna – Ondřej Pachlopník. Bude toto posílení stačit k tomu, aby Viktoria znovu proháněla pražská S?

Za sebe musím říci, že jsem čekal výraznější posílení. Na brankářském postu byl skvělý Staněk, ale ten se v přípravě zranil. A Hruška už má nejlepší roky za sebou. V útoku jsou typologicky tři stejní hráči. Beauguel, Matějka a Chorý. Abych řekl pravdu, novou sezónu zatím vidím velmi skepticky a neveřím, že se Plzeň zvedne, ale třeba mne hoši překvapí, rád se budu mýlit. 

 

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama