V predkolách Ligy majstrov sa predstavilo viacero Slovákov. Väčšina z nich sa v zápasoch prestavila v pozícii outsidera. Jediným, kto hral v mužstve, od ktorého sa čakala výhra bol Róbert Mak a bol aj jediným kto slávil výhru.

Jeho Ferencváros totiž zvíťazil nad litovským Žalgirus Vilnius2:0. Slovenské krídlo prišlo do zápasu v 69. minúte. Na opačnej strane prišiel z lavičky v 65. minúte Jakub Sylvestr. Ani jeden sa však nezaslúžil o zmenu výsledku.

Dvojitá slovenská účasť v Rakúsku aj v Chorvátsku

V drese Omonia Nikózia odohral celý zápas Tomáš Hubočan a do 82. minúty hral aj Michal Ďuriš. Ani oni však nezabránili  prehre 0:2 s Dinamom Záhreb.

Futbalisti Sparty Praha v zostave s Dávidom Hanckom Lukášom Štetinom neudržali jednogólové vedenie na zaplnenom štadióne Rapidu Viedeň a prehrali 1:2. Obaja Slováci odohrali  celý zápas. Na lavičke zostal brankár Dominik Holec.