Reklama
Loading...
Reklama

Talentovaný mladík zažívá pod Pavlem Vrbou obrození. Podzimní forma bulharského talentu neušla pozornosti zahraničních klubů. Přišel čas na další kariérní posun?

Martin Minčev přišel do pražské Sparty v létě 2020 z bulharské Varny s vizitkou velikého talentu, který by měl být hrozbou pro ligové obrany. První rok angažmá tomu ovšem nijak nenasvědčoval.

V loňském ročníku naskočil do jednadvaceti zápasů za letenské, neskóroval však ani v jednom případě. Nutno dodat, že starty sbíral doslova po minutkách a jen stěží mohl v krátkém časovém fondu předvést zázraky.

Letos na podzim je vše jinak. Trenér Vrba našel v bulharském mladíkovi jednu z ofenzivních opor Sparty.Na výbornou zafungovala zejména spolupráce s jiným mladým talentem v dresu rudých Adamem Hložkem.

Během letošního podzimu absolvoval Minčev patnáct zápasů a podílel se na osmi brankách Sparty. Čtyři sám vstřelil a na stejný počet přihrál. Nejvýraznější výkon podal v zápase proti Pardubicím, kde se na vítězství 4:2 podílel dvěma brankami a jednou asistencí. Výrazný výkon podal i v domácím zápase proti Lyonu, ve kterém v dramatickém duelu přihrál spoluhráčům na dvě branky.

Vyšší herní vytížení a gradující forma bulharského útočníka přilákaly zájem zahraničních klubů. Před příchodem na Letnou se spekulovalo o zájmu Celtiku, Anderlechtu či FC Turína. Aktuálně patří mezi největší zájemce bundesligový Eintracht Frankfurt.

Německý klub se trápí na chvostu Bundesligy a potřebuje nutně gólového útočníka. Nejlepší střelec, Kolumbijec Santos Borré, má na kontě jen tři přesné zásahy. Ve Frankfurtu v minulosti ukázali, že pracovat s talentovanými hráči umí a dokáží z nich udělat horké zboží pro elitní kluby (Martin Fenin je vyjímka potvrzující pravidlo).

Pro Spartu by odchod Minčeva nemusel být v zásadně bolestivý, zejména v případě zajímavé finanční kompenzace. Tým na něm není závislý a v závětří čekají na svou šanci další hladoví vlci. V áčku jsou talentovaní Drchal a Pulkrab, kteří mají oba po dvou brankách v lize. V druholigové rezervě střílí branky dvacetiletý Matyáš Kozák a o rok mladší Václav Sejk.

Za daných okolností by přestup Minčeva do Frankfurtu, případně k jinému zájemci, dával smysl. Otázkou je tak pouze výše finanční kompenzace, kterou bude Sparta za bulharský talent požadovat. Jedno je jisté, případný zájemce si bude muset nachystat pořádný balík.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama