Reklama
Loading...
Reklama

Absolutní válec s dárkem na cestu ve formě bůra. Baník v neděli naprosto smetl zlínský Fastav a vystavil mu velmi varovný signál do zbytku sezóny. To ovšem ostravské fanoušky už zajímat nemusí. Jejich milovaný klub nabral potřebné sebevědomí na začátku ročníku a odrazil se k cestě, na jejímž konci jsou vysněné brány do Evropy. Podle včerejšího výkonu lze soudit, že trenér Ondřej Smetana má na čem stavět.

Nezpochybnitelným hrdinou zápasu se stal David Lischka. Třiadvacetiletý stoper vedl konstruktivně rozehrávku, na míči byl klidný, nepanikařil. Hlavně do postupného útoku jde o skvělého obránce.

Jeho produktivita byla výraznou nadstavbou. Jeden gól z rohu ale hlavně ten druhý, kdy se nad ničím nerozmýšlel a při útoku Baníku ze strany, si naběhl z druhé vlny na centr, který nekompromisně poslal brankáři mezi nohy. Takový útočný apetit se normálně u stoperů nevidí.

Za připomenutí stojí, že Lischka dal naposledy gól v prosinci 2018 ještě v dresu Jablonce. / Zdroj: FC Baník Ostrava

Na Lischkovi jde poznat že tlak, který na něj byl vyvíjen ve Spartě, ho brzdil. V Ostravě má zapůjčený letenský stoper mnohem čistější hlavu, což se může výrazně projevit na jeho výkonech.

Rozjíždějící se Sor

Druhým nepřehlédnutelným hráčem na hřišti byl Yira Sor. Jednadvacetiletý Nigerijec trápil defenzivu Fastavu svýma mrštnýma nohama. Jakmile dostal míč do běhu, věděl hostující obránce, že má problém.

Sor kromě potenciálu, který ukazoval již v dřívějších zápasech, navíc i začal sbírat body. Proti Zlínu si zapsal gól po krásném průniku a asistenci na branku Davida Buchty. Pokud bude pokračovat v nastaveném tempu, začne kolem něj být velmi rušno.

Sor si vysloužil základ za výkony v přípravě a proti Jablonci. / Zdroj: FC Baník Ostrava

Jistota Fleišman a sehraná útočná dvojka

Před začátkem sezóny se mluvilo o tom, jestli ještě má 36letý Jiří Fleišman Ostravě co nabídnout. Odpověď snad ani nemohla být rychlejší. Dvě připravené branky a jistý výkon vzadu, mluví za vše.

Zajímavé duo se rýsuje trenéru Smetanovi v útoku. Nově příchozí Ladislav Almási se již dostatečně dokázal ztotožnit s prostředím a začal být platný. Jeho přítomnost na hřišti navíc zvedla, trošku zapomenutého, Nemanju Kuzmanoviče. Srbský záložník znovu hýřil pohybem a nápady tak, jak to bylo od něj zvyklostí dříve.

Slovenský útočník Almási (na fotce) si připsal premiérový gól v české lize, Kuzmanovič zaznamenal asistenci. / Zdroj: FC Baník Ostrava

Zapomenout nesmíme ani Davida Buchtu, hráče s možná největším potenciálem v ostravském týmu. Pokud nepřijde nějaké neštěstí ve formě zranění či úpadku formy, bude pro něj letošní ročník odrazovým můstkem.

Pokud se chcete o největším baníkovském talentu dozvědět více, doporučujeme náš rozhovor s ním v posledním čísle magazínu Žongl.

Baník má v současnosti velmi zajímavě sestavený kádr s pilíři, o které se může opřít. V následujících dvou zápasech se může ještě více odrazit a nabrat sebevědomí, protože ho čekají České Budějovice a Pardubice. Oba papírově hratelní soupeři.

A po nich přijde první velký test – výlet na mistrovskou Slavii.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama