Reklama
Loading...
Reklama

Fotbal má v genech. Radek Látal, syn českého mistra či vítěze Poháru UEFA Radoslava Látala, začíná další sezonu v Olomouci. Poslední dvě sezony tam strávili spolu. Radek jako pravý bek, který sbírá starty v základní jedenáctce, Radoslav jako trenér. Toto léto se ale k týmu vrací Václav Jílek. Jak tuhle změnu Radek hodnotí? Co říká na letní přestupy Sigmy? A komu jde z týmu nejlépe golf? Dočtete se v následujícím rozhovoru.

K týmu Sigmy teď v létě přišel Václav Jílek, který si vás poprvé vytáhl do áčka. Před ním ale Olomouc vedl váš táta Radoslav, takže to musela být speciální změna. Jak na ni pohlížíte?

Já se s trenérem Jílkem setkal už v dorostu, byl to hlavní trenér U19 a moje první kroky do A-týmu byly spjaté právě s trenérem Jílkem, který mi dal šanci do áčka nakouknout. Co se týče té změny – já to beru tak, že musím podávat stále kvalitní výkony, ať už je to trenér Látal, nebo trenér Jílek. Musím přesvědčovat, že do týmu patřím a bojovat o základní sestavu, takže pro mě se ta role nemění.

Zdroj fotografie: Hanácký Večerník / Petr Pelíšek

Jaké to vůbec bylo hrát v klubu pod tátou? Jako malého vás vozil na zápasy a teď najednou jste pod ním hrál za áčko Sigmy…

Už tehdy, když jsem byl ještě malý a hrával jsem v benjamínkách nebo v dorostu, byl na mě tvrdý. To se přeneslo i do A mužstva, tam na mě byl kolikrát ještě tvrdší než na ostatní hráče a kolikrát jsem to schytal i pořádně doma. Ale nejtěžší byl ten tlak okolí, já jsem musel přesvědčit, že do týmu patřím.

V dorostu a mladších kategoriích jste hrával na kraji zálohy, teď nastupujete na pozici pravého beka. Jak přišla tahle změna?

Myslím si, že to byl poslední půlrok v Pardubicích, kdy mě tam trenér Krejčí začal stavět, a pak už se se mnou po návratu z hostování počítalo jako s pravým obráncem. Cítím se tam líp, mám to všechno před sebou, jsem tahový hráč, moc mi nevyhovuje hrát zády k bráně, takže mi to víc vyhovuje na pravém obránci.

Sigma vám přivedla konkurenci v podobě Juraje Chvátala, budete teď spolu bojovat o post. Co říkáte na tohle posílení vašeho postu?

 

 

ČÍST VÍCE

 

Přečetli jste polovinu rozhovoru s Radkem Látalem. Chcete si ho dočíst celý? Klikněte na ČÍST VÍCE, rozhovor najdete na straně 16.

Související články:

Reklama