Reklama
Loading...
Reklama

Cheick Conde byl na začátku minulé sezony Fortuna ligy jedním z nejžhavějších přestupových témat. Zlínský štítový záložník jednal s oběma pražským „S“. S nabídkou měl přijít i Liberec a sledovaly ho údajně i kluby ze zahraničí.

Nyní to vypadá, že zájem české špičky o guinejského fotbalistu opadl. To v současné době aspoň podle slov Jindřicha Trpišovského pro klubový web s jistotou platí o Slavii, která byla v minulosti k podpisu Condeho nejblíž.

„Je to dobrý hráč, ale momentálně o něm vůbec neuvažujeme.“

Právě zápasem proti Zlínu sešívaní vstoupili do nové sezony. Za klub z Baťova města Conde, kterého do českého fotbalu stejně jako Traorého či Simu přivedlo Táborsko, nastoupil v základní sestavě a odehrál 62 minut. I trenér Trpišovský měl dostatek času na to zjistit, jaká je jeho aktuální forma.

„Stíhal jsem ho sledovat hned na začátku, ty dva skluzy od něj byly hodně nepříjemné. Myslím si, že dokud měl sílu, tak jsme s ním měli problémy, vyhrával hodně osobních soubojů a udržel se na míči podobně jako Ibra (Traoré) u nás, který nás hodně držel ve středu hřiště a dokázal se mu vyrovnat. Byl na něm hodně vidět pohybový výpadek.“

Je zcela logické, že Conde momentálně není v prvotřídní formě, neboť byl kvůli propadlému pasu vyhoštěn z Česka a k týmu se připojil až 12. července, po čtyřech měsících. Poprvé od 6. března nastoupil do zápasu až v generálce na ligu, ve které proti Zbrojovce Brno odehrál druhý poločas.

Na získání všech potřebných dokumentů pro hráče se podílel generální manažer Zdeněk Grygera i majitel klubu Zdeněk Červenka. Na návrat se zlínský záložník připravoval ve fotbalovém centru hlavního města Guineje Conakry.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama