Reklama
Loading...
Reklama

Poslední den letního přestupového období bylo ve Zlíně velmi horko. O středního záložníka Fastavu, Cheicka Condeho, se urputně prala obě pražská “S”. Napjatá jednání však paradoxně nevyústila v žádný transfer. Zlínský hráč totiž klíčový moment prospal.

Celá situace okolo dvacetiletého guinejského fotbalisty trvala již nějakou dobu. Sparta záložníka sledovala již dva měsíce a minulou sobotu začala intenzivně jednat o jeho přestupu. Do vyjednávání se vložila i mistrovská Slavia, která měla zájem o hostování s možným pozdějším odkupem. Moravský klub dal však přednost sparťanskému přístupu, který byl jednoduše přímočařejší a konkrétnější.

Letenský tým se tedy se Zlínem domluvil na částce, která i s bonusy měla přesahovat 30 milionů korun. Pro klub z Moravy skvělá finanční injekce. Pak se však vše otočilo o 180 stupňů.

Zástupci Sparty přišly s verzí smlouvy, která nesplňovala ústně domluvené částky. Ty byly ve smlouvě téměř poloviční. Nejspíše šlo o způsob jakým ukázat, že dohoda padá, protože se letenským podařilo podepsat vysněného Davida Pavelku z Kasimpasy, o kterého usilovali už od začátku léta.

Zpátky k červenobílé

Zklamané zlínské vedení tak ještě kolem deváté hodiny večerní kontaktovalo Slavii s tím, že pokud mají o Condeho stále zájem, je možné se domluvit. Na vše už však bylo málo času.

“V zásadě jsme se dostali do hry až kolem deváté a uzavřeli dohodu se Zlínem. Bohužel ale hráč už spal a agent byl mimo, takže za dvě minuty půlnoc bylo jasné, že se nám to nepodaří,” potvrdil šéf Slavie Jaroslav Tvrdík v klubovém podcastu.

Když se ráno zlínský záložník probudil, nejspíš se mu ze zpráv na telefonu řádně zatočila hlava. Sám pak odepsal, že je to škoda a do Slavie by šel rád.

Brzdou se tedy paradoxně stala Condeho životospráva. Kdyby tu noc místo včasného zalehnutí ponocoval, tak už navléká přes hlavu červenobílý dres. Naštěstí i přes to pro něj situace dopadla dobře. Zlín po sparťanském ústupu z dohody dal klubu z Edenu jasnou zelenou pro zimní transfer.

“Hráče budeme sledovat dál a s majitelem Zlína jsme domluvení na tom, že jsme pro něj v tuto chvíli prioritou,” vylíčil závěr jednání Tvrdík.

Happyend?

Guinejský hráč by v případném transferu do Slavie bezpochyby nahradil Tomáše Holeše ve středu zálohy, který by se vrátil ke své dřívější pozici krajního obránce. Tam po odchodu Vladimíra Coufala do West Hamu aktuálně slávistický tým tlačí bota ze všeho nejvíce.

Pro samotného Condeho jde ale ve výsledku možná o nejlepší scénář. Ví, že o něj český mistr má zájem a předběžně s ním počítá. Zlínský záložník tak může do zimy hrát s vyšší dávkou motivace a dát sešívaným o důvod víc, aby transfer za pár měsíců dotáhli do konce.

Jen aby to Conde znovu neprospal.

Související články:

Reklama