Reklama
Loading...
Reklama

Dnes zakončí česká reprezentace skupinovou část kvalifikace o účast na Mistrovství světa 2022. Víkendové výsledky již zajistily českému týmu účast v jarní baráži. Češi tím pádem stále mají o co hrát, konkrétně bojují o druhé místo ve skupině a zařazení mezi tzv. nasazené týmy do zmíněné baráže. Utkání proti Estoncům rázem není pouhou banalitou. 

Od českého týmu očekává fotbalová veřejnost drtivý tlak na soupeře ve snaze vstřelit co nejvyšší počet gólů pro zlepšení celkového skóre. Pro umístění mezi nasazenými týmy potřebují Češi kromě vysoké výhry pomoc z ostatních stadionů. Konkrétně Wales musí prohrát s Belgií a Turecko s Norskem nesmí ve svých zápasech vyhrát.

Kdo nahradí Kalase?

Téma stoperů je zdá se věčné, nikoliv vděčné. Česká reprezentace neměla během kvalifikace z různých důvodů stabilní stoperskou dvojici. Problémy provázejí i tento sraz, jelikož se od týmu odpojil zraněný Kalas, s nímž se do zápasu s Estonci počítalo. Do úterního utkání nastoupí opět dvojice Zima – Brabec. V pondělí na předzápasové tiskové konferenci se k tomu vyjádřil zastupující trenér Jiří Chytrý.

Věříme, že to kluci zvládnou. Je dobře, že už spolu aspoň odehráli přípravné utkání s Kuvajtem. Věřím, že si stejně dobře povedou i zítra.

Pokud by někoho z nich postihly nenadálé zdravotní potíže, je připraven Filip Panák. Oproti zápasu s Kuvajtem zřejmě nastane změna na levém kraji obrany, očekává se nasazení Filipa Nováka.

Útok = sázka na zkušenost?

Češi se opět musí obejít bez zraněného Schicka, toho nahradí jeden z trojice Vydra, Kuchta, Krmenčík. Poslední jmenovaný předvedl slabý výkon proti Kuvajtu, fotbalová veřejnost zaregistrovala hlavně jeho krkolomné pokusy o zakončení. Nejpravděpodobněji se jeví nasazení Vydry, který má z celé trojice nejvíce reprezentačních zkušeností a proti Kuvajtu byl naším nejlepším útočníkem. Před pauzou se mu zadařilo i v Burnley, svým gólem totiž zařídil remízu 1:1 na půdě Chelsea.

Bez šance ovšem není ani Kuchta, který má velkou touhu vstřelit svůj první reprezentační gól. Právě jeho odhodlání a čich na gólové situace mohou hrát v jeho prospěch. Přeci jen českému týmu nepůjde o to dávat krásné góly, hlavní je jich dát co nejvíce. V jeho neprospěch ale hraje jeho reprezentační nezkušenost, přeci jen je teprve na svém druhém srazu a trenérský štáb většinou v takovýchto momentech sází na větší zkušenosti.

Nezdolný Souček? Doufejme

Často se mluví o Součkovo velkém vytížení, které je zřejmě příčinou poklesu jeho formy. Naposledy dostal volno v září, od té doby nevynechal jediný zápas West Hamu, z toho pouze dvakrát naskočil z lavičky náhradníků. Kapitán národního týmu ale i přesto odehrál celý zápas proti Kuvajtu, údajně na vlastní žádost. Nyní panují obavy, jak na tom bude Souček proti Estoncům.

Na jednu stranu má chuť hrát za národní tým a uvědomuje si svou zodpovědnost, na stranu druhou už může narazit na svůj limit. Všichni doufají, že ona druhá možnost dnes nenastane.

U Součka ještě zůstaneme, společně se spoluhráči Sadílkem a Zimou si musí dát pozor na karetní tresty. Všichni tři už jednu žlutou kartu mají, pokud obdrží v utkání další, znamená to pro ně stopku pro první utkání baráže.

Soupeř

Zdánlivě jednoduchého protivníka určitě není dobré podcenit. Dá se očekávat, že Estonci budou nejvíce hrozit z brejků a standartních situací. V kvalifikaci se často prezentovali jako houževnatý tým, jenž nechce dát svou kůži lacino. Ostatně v březnovém utkání zaskočili český tým úvodním gólem z kopačky Sappinena. Na něj a na další útočníky Sorgu a Aniera je třeba si dát pozor, právě oni mohou nečekaně zahrozit.

Ani Estoncům se nevyhnuly absence, chybí záložník Mattias Käit a hlavně talentovaný gólman Karl Hein, který v říjnu vychytal překvapivou remízu 0:0 ve Walesu a svými zákroky trápil i belgické hvězdy.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama