Reklama
Loading...
Reklama

Zlínští Ševci se po sérii porážek vzchopili a v poslední době konečně začali sbírat body. Jejich fanoušky může krom toho určitě potěšit i vzestup teprve devatenáctiletého Davida Tkáče. Mladý záložník prozatím odehrál 13 zápasů, v nichž zaznamenal už čtyři góly a s Tomášem Poznarem se dělí o post nejlepšího střelce týmu. 

Tkáčův příběh začal už v minulé sezoně, na jejím konci si poprvé zahrál v nejvyšší soutěží. Po následující letní přípravě už zůstal v A-týmu. Trenér Jelínek zpočátku využíval talentovaného středopolaře jako žolíka pro závěry zápasů. Tento tah mu vyšel už v utkání proti Karviné, v němž Tkáč vybojoval penaltu, Poznar z ní vyrovnal a Ševci nakonec utkání otočili. Poprvé na sebe výrazně upozornil v šestém kole na hřišti Liberce, kde svou první ligovou brankou rozhodl o výhře Zlína.

V základní sestavě začal stabilně nastupovat po domácím utkání proti Bohemians, v němž již po pár minutách na hřišti snižoval na 1:2, prohru Zlína ovšem neodvrátil. Od té doby zůstal na lavičce náhradníků jen v utkání proti Pardubicím, celkově prozatím odehrál přes 500 minut. Trenéři ho využívají jako defenzivního i ofenzivního záložníka, útočnější post mu ale svědčí více. Tkáč zároveň nastupuje i za třetiligový B-tým, v pěti zápasech si připsal tři góly. Právě jeho produktivita leckoho zaujala. Tkáč se ani v mladém věku nebojí zakončovat a má také potřebnou dávku střeleckého štěstí. 

Jeho výkony neunikly ani trenérovi reprezentace do 20 let, Jiřímu Žilákovi. Tkáč se již v říjnu dočkal první nominace a jako střídající zasáhl do zápasů s Rumunskem a Anglií. Zlínský talent se účastní i právě probíhajícího srazu, ve čtvrtek odehrál půl hodinu v utkání proti Itálii, které česká „dvacítka“ vyhrála 2:1.

Zlínu tedy bezpochyby roste v týmu velmi nadějný hráč do budoucna. Svými výkony si časem určitě může vysloužit i zajímavý přestup, nicméně na úvahy o jeho další budoucnosti je ještě brzo. V současnosti bude mít mladý záložník spíše starosti s přípravou na maturitní zkoušky, které ho čekají již za několik měsíců.

 

ČÍST VÍCE

Související články:

  • NOVÉ ČÍSLO MAGAZÍNU – POD POKLIČKOU: VELKÁ BRITÁNIE
  • Zlínský Reiter: Evropa? Přes pohár to jde!
  • Malý český Leicester? 3+1 důvod, proč může Slovácko opsat fotbalovou pohádku
  • Kdo táhne moravskou štiku? 5 úlovků z Vyškova
  •    

    Reklama