Reklama
Loading...
Reklama

Obrovská rána! Jeden z nejlepších klubů slovenského fotbalu MŠK Žilina jde do likvidace. Fanoušci Šošonů jsou zralý na infarkt a prezident klubu Jozef Antošík připravuje klub k likvidaci a zániku slavného jména MŠK Žilina. Jenže! Podle našich informací žilinský fotbal objevil paprsek naděje a vypadá to nadějně. Více v článku.

Dopad pandemie koronaviru na ekonomiku druhého celku slovenské Fortuna Ligy je naprosto fatální. Patnáct hráčů obdrželo výpověď a můžou si hledat nové angažmá. Tahle zlá situace je ovšem výhodná pro kluby, který si dělají dlouhodobě zálusk na opory slovenského celku. Můžeme mluvit o Dominikovi Holcovi, Filipu Kašovi nebo Miroslavu Káčerovi. Strategie žilinského celku je dlouhodobě založená na kvalitní výchově mladých hráčů následovaný jejich prodejem za velké sumy. Můžeme mluvit o Milanu Škriniarovi, Denisovi Vavrovi, Martinovi Dúbravkovi, Dávidu Hanckovi, Róbertu Boženíkovi a určitě bychom mohli vyjmenovávat celé hodiny. Žilinská akademie je přímo líheň pro slovenskou reprezentaci. Právě poslední zmiňovaný Róbert Boženík přišel Feyenoord na 126 milionů korun (4,5 milionu euro), ale Žilina přistoupila na splátkový kalendář, přičemž Šošoni dosud inkasovali z Nizozemska pouze 1/10 celkové sumy. “Rozpočet klubu na rok 2020 je postavený na příjmech z prodeje hráčů během letního přestupového období. Dnes je víc než pravděpodobné, že takový příjem se bude rovnat nule,“ napsali zástupci Žiliny pro klubový web.

Veškerá tahle noční můra pro fanoušky Žiliny může prozatím skončit. Podle našich informací prezident klubu Jozef Antošík začal opět jednat s hráči, kterým přišla výpovědní smlouva. Hráči mají přistoupit na snížení o 40% z platu. Veškeré tyto dobré zprávy potvrdili i ze slovenského fotbalového svazu. Zástupcům MŠK Žilina bylo oznámeno, že získají dotace od FIFY, které jsou určené pro rozvoj klubů. Fanoušci Žiliny mohou zůstat v klidu a minimálně sezóna se na stadioně pod Dubňom odehraje.

 

Reklama