Reklama
Loading...
Reklama

Poté, co na lavičce Příbrami podle očekávání skončil v pozici hlavního trenéra Pavel Horváth, přišla ještě další ne zcela očekávaná změna. Post hlavního trenéra Karviné již nezastává Juraj Jarábek a slezský tým se snaží rychle najít náhradu za rodáka z Trnavy. Slovenský trenér přišel jako náhrada za Františka Straku a na karvinské lavičce vydržel takřka rok a půl, což vlastně není v kontextu české nejvyšší soutěže tak špatná bilance. Naskýtá se však otázka, zda nastal v Karviné správný čas pro změnu vládce trenérské lavičky? 

Karviná působila na začátku sezony jako zvláštní úkaz. O body obrala ostravský Baník či Slovan Liberec a předpokládané boje o záchranu nebyly v té době tématem. Tým se usadil v klidném středu tabulky a nikdo nečekal ve zbytku sezony žádné výraznější problémy. V jarní části se však komplikace dostavily a ztráty s Bohemians 1905, Brnem či Mladou Boleslaví dávají zapomenout na některá podzimní překvapení v podání týmu v čele s útočníkem Michalem Papadopulosem. Nyní tedy přichází otázka, kdo si bude muset změnit nejbližší program a hledat dopravní spoj do Karviné.

První možností má být Jozef Weber. Ten byl jako hráč v české nejvyšší soutěži spojený především s Jabloncem a na dráhu profesionálního trenéra vydal v roce 2012. Svou první štaci absolvoval v klubu Bohemians 1905, kde však skončil na jaře 2014 kvůli sérii nepříznivých výsledků. Krátce poté však nastoupil právě do Karviné a slavil zde první skutečný trenérský úspěch. S týmem postoupil do nejvyšší a Moravskoslezský kraj se stal z fotbalového hlediska silnějším. Jeho poslední angažmá v Mladé Boleslavi však skončilo neslavně. Tým opustil na konci minulého roku, přičemž ten se nacházel na chvostu ligové tabulky. Po dílčím trenérském neúspěchu by přicházel do prostředí, které dobře zná a jednalo by se ideální místo pro trenérský restart. V tomto smyslu dává angažování Jozefa Webera logiku.

Druhým kandidátem na post karvinského trenéra má být Roman Pivarník. Ten je vzhledem k počtu prvoligových angažmá mnohem zkušenější. Jeho zkušeností už využívali v Jihlavě, Olomouci či Plzni a ve svém životopise má zkušený trenér i angažmá z arabského světa v týmu Al-Qadisiyah FC. Jeho poslední angažmá ve Zlíně skončilo již takřka před dvěma lety a pro klidný návrat do trenérského kolotoče by v Pivarníkově případě mělo angažmá v Karviné jistou logiku. Vzhledem k situaci v ligové tabulce se nebude nacházet pod přílišným tlakem v ohledu umístění v tabulce. Jeho angažování by si tak karvinské vedení rovněž mezi fanoušky “obhájilo”.

Hlavní otázkou tedy zůstává načasování této akce karvinského vedení. Nový trenér si bude především mapovat terén před začátkem letní přípravy na novou sezonu. To však nemusí zcela obstát jako argument pro odvolání Juraje Jarábka. Je zbytečné v této situaci karvinskému vedení sahat do svědomí, ale fanoušci mohou přísněji kontrolovat důsledky jejich konání.

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Karviná přivedla poslední zimní posilu
  • Může to být zajímavý ročník. Tam v Karviné…
  • MAGAZÍN – Kluby mladé krve
  • Reklama