Reklama
Loading...
Reklama

Uff, nakonec to byla šichta a kardiaci se museli obávat o své zdraví. Co vypadalo na pohodovou výhru „náhradní“ sparťanské jedenáctky, byl nakonec boj do poslední minuty nastavení. Body však zůstaly na Letné, ačkoliv Liberec do poslední sekundy doufal.

Sparta tohle nemá zapotřebí. Vlastní vlažností umožnila hráčům Liberce nabrat sebevědomí a po zápase se prsit do médií, co by kdyby. Například, co by, kdyby rozhodčí vyloučil žluťáska Peška, jak afektovaným hlasem hřímal trenér Kozel.

Opět otázka za bludišťáka, nebylo změn příliš?

Logicky, nebylo. Fanoušek volá po širokém kádru, aby trenér mohl reagovat na zranění a ztráty formy (pochopitelně i karetní a jiné tresty). Široký kádr, rovná se široké pole možností. Ačkoliv se v přestupním termínu z Letné opět mohutně odcházelo na hostování (oblíbená to letenská činnost), přece jen i Sparta pochopila potřebu silné lavičky. Takže změny za nepříliš dominantní výkon proti Liberci ve druhém poločase nemohou. Spíše by se nad sebou měli zamyslet někteří hráči, zda hrají v takové formě, aby jejich minuty na hřišti přibývaly. A zdravím zejména Jakuba Peška!

Bylo nebylo. Padla liberecká branka z postavení mimo hru?

Asistent na pomezí praporek nezvedl, hlavní Všetečka neodpískal, tak hraj a nestarej se, co kolem lítá. Nerozhazuj rukakama a nediv se jako svatá u mučení. To pravidlo, že je hra přerušena až zapíská rozhodčí, stále ještě nezrušili. A už můj trenér v dorostu Jiří Drahota blahé paměti, nám vtloukal do hlavy: mydli to, dokavaď rozhodčí nezapíská. On si to třeba v tom ajfru ještě rozmyslí. Z pohledu zarytého Sparťana: kdyby to asistent odmával, možná by se ani Liberec nerozčiloval. Místo toho si hráči Sparty, a zejména brankář Vindahl, dávali s nějakou reakcí na čas. A tak se jim to tam logicky třepetalo. Otázkou pro odborníky na Letné může být i to, jak je možné, že z jednoho nákopu skoro nazdařbůh se najednou objeví tři hráči Liberce na dva sparťanské obránce. Galatasaray se ve čtvrtek divit nebude a bude konat. Stejně jako Horský v neděli.

V hlavní roli opět brankář?

Už i vrabci na letenských střechách si štěbetají, že v Turecku Peter Vindahl, toho času jediná jednička ve sparťanské brance, své kolegáčky v poli příliš nepodpořil. A za mě, jeho reakce nereakce před libereckým gólem byla také všechno jiné, jen ne suverénní. Dostáváme se tedy k meritu věci: je Peter Vindahl skutečnou aděnícou v brance? Na sociálních sítích se nostalgicky hodně vzpomíná na Matěje Kováře. Logicky a zákonitě, Vindahlovy výkony z posledních zápasů nepřesvědčily úplně na hundert procent (100). Ale připomínám, podzim měl vynikající a ta jeho hra nohama, hmmm, báseň. Ostatně, i kdyby jste chtěli něco měnit, kdo za něj? Vorel? Zraněný a nevyzkoušený Surovčík? Asi ne co? A nezaspalo se malinkato v otázce brankářů v letenské kisně? Řekl bych, že ano, vždyť i Vindahl, stejně jako předtím teď hodně vzpomínaný Kovář, je ve Spartě na hostování. Že by snad nebyl post brankáře důležitý?

Liberec byl jen Bačkovský a Tupta?

Zlomyslně by se mi chtělo napsat, že i rozhodčí Všetečka, ale taktně raději pomlčím o tornádu Peškovi. Ačkoliv, pan rozhodčí klidu Spartě ve druhém poločase rozhodně nepřidal. Opratě zápasu mu malinko vyklouzly z ruky a když tedy pominu Jakuba Peška (opravdu to nebyl jeho zápas), pískalo se hodně takových nejasných zákroků. Jistě, žádná penaltička, červenáček (ach jo, zase ten Péša?) nebo něco hodně zásadního. Spíše takové mrzuté věci, které jednoho nadzvednou. Však také měli hráči obou týmů několikrát rudo před očima.

Liberci v neděli rozhodně zahrál brankář Hugo Jan Bačkovský. Tým hodně podržel a v nastavení (protože Sparta nebyla sto se dostat ze své půlky) se pohyboval výhradně ve vápně letenských. Dám vám korunu, když uhodnete, kde Bačkovský dříve hrál a fotbalově vyrostl. Víte? No, tak to raději nekomentujte, protože už je stejně prodaný.

A Lubomír Tupta? Slovenský rychlík hodně větral letenskou obranu. Aby ne, když mu sama Sparta dala motivaci. Údajně ho měla dříve v hledáčku, ale nakonec se zásobila jinými borci. No nemáte pak motivaci jako hrom ukázat, že na Letné udělali chybu? Osobně bych momentálně asi měnil. Tuptu za Peška.

Postoupí Sparta přes Galasataray?

Ne. Tedy ne, takhle bych otázku snad ani nestavěl. Spíše, zahraje Sparta tak jako v Instanbulu? Nebo ještě jinak. Vydrží Sparta hrát svou hru celý zápas? Protože to je to oč tu běží. Svou kreativní hrou v pohybu a rychlým dostupováním hráčů Galasataraye, udělala tureckému týmu hlavu jak pátrací balón. I s Icardim, Mertensem, Demirbayem a jinými. Jenže, nevydržela takto hrát až do konce a skoro si libovala v remíze. A přišel trest. Stejně jako předtím v Seville, Glasgow a možná i ještě někde jinde. Sparta jako by se v těchto zápasech zalekla svého stínu a počala se chovat typicky „česky“: jsou to borci, góla už jsme jim dali, tak to raději s tím útočením už nebudeme přehánět. Za mě špatně.

A takhle jsem to viděl já. Vzhůru do nirvány! Já chci postup! Tak chtít můžu, nebo ne?

Reklama