Reklama
Loading...
Reklama

Po výprasku na Anfieldu a návratu do reality bez fanfár se Sparta musela přešaltovat na běžné zákonitosti české ligy. Ta je pro tým z Letné momentálně mnohem přívětivější soutěží, než zlá EL. Povinné vítězství nad Hradcem Králové přišlo, ale já se ptám, kam se poděla sparťanská lehkost? Či-li, ptá se Zuřivec.

Liverpool a Hradec Králové. Dva nebetyčně rozdílné světy, které od sebe dělí milióny světelných let. Tedy i Sparta poznala, že tým z Premier League je jiný vesmír, ovšem v domácí lize se vrátila znovu do role favorita. Ačkoliv i Hradec tušil (a doufal), že výlet do Anglie zpustošil letenskou psychiku více, než by si na Letné byli ochotni připustit. A ano, nemýlil se.

Následky nárazu do zdi stále patrné?

No jistě! Kdoby si myslel, že Sparta po návratu z evropských výšin do české ligy bude okamžitě suverénně plnit roli favorita, ten v životě nedostal na zadek, nebo nehrál prales v týmu bez fotbalistů. Ono to na vás zanechá následky, když jste všem k politování (ale za vašimi zády se všichni mohou smíchy strhat). Tvrďák kapitán skoro brečí do kamery, zatímco okolo něj si hráči Liverpoolu domlouvají dobrovolný trénink po zápase se Spartou, jelikož jim přišlo, že se moc neunavili. A za této konstelace hvězd se proti vám chce vytáhnout snaživý soupeř s novým trenérem (Horejš Droňák). K tomu všemu jste si takticky prošpílovali náskok v čele tabulky a do zápasu se snaživcema jdete z druhého fleku.

Nad Hradcem nějaké nejasné vítězství?

No, jak se to vezme. Pohledem statistik to opravdu nevypadalo na zápasovou dominanci jako před Galastataray. Snaživky z Hradce Spartu přestříleli, velký rozdíl nebyl ani v držení míče na na rohy to byla plichta. Takže šulnul jako z časů před Priskem. Přesto se Sparta snažila plnit roli favorita. Věděla, že je druhá a také, že nejlepším lékem na unavenou a zpráskanou psychiku budou tři body. Bohužel, povinné. Nezapomeňme však, že snažit se být favoritem a skutečně jím být, jsou dva rozdílné světy. V názoru na to, jak jasné bylo vítězství nad Hradcem, u mě panuje remíza.

Vítězství o gól. Chyběli snad absentéři v sestavě?

Vítězství o gól nad Hradcem nemůže Slávii ani Plzni nahnat strach. Ani nikomu dalšímu a zejména ve druhém poločase se „Votroci“ na letenské vytáhli. Malá vsuvka: všimněte si, že mezi soupeři Sparty v boji o metu nejvyšší je opět zmíněna Plzeň….

Trenér Priske oproti Liverpoolu opět zamíchal sestavou. A znovu, bylo to zcela pochopitelné. Sparta si už ze začátku jara pěkně pustila žilou a náročný program ji stál hodně sil. Nedostalo se tedy na karetní hříšníky (labily) Krejčího s Preciadem, šetřil se Kairinen a léčil (léčí) se Sörensen. Ovšem jinak bylo vše při starém, včetně Kuchty bez nominace, Laciho i Birmančeviče. Z hlediska poměru sil před zápasem absentéři nechyběli. Na to se jeden vymlouvat nemůže (a nevymlouvá, všechna čest).

Hvězdy bez formy?

Chcete to slyšet na plná ústa? Ano, bez ní. Většina opor, těch současných i těch minulých (Sadílek třeba), nepřesvědčila. Možná jen Kuchta s Birmančevičem si momentálně drží jakýs takýs dlouhodobější level, ale jinak? Třeba kapitán Krejčí momentálně asi nikomu nechyběl (to spíše Sörensen), Ryneš, Panák i Zelený jsou malinko za mimoně a Lacimu vydrželo nadšení jen první půli. Fantóm Haraslín? Na něm je vidět, jak rozdílový je s formou a bez ní. Právě teď je tak trochu bez ní a netrefí to, co před Galasataray trefoval běžně. Na druhou stranu se probudil Peter Vindahl v brance. Ale i on je po „výprascích“ malinko zabrzděný. Proti Hradci už nebyl tak jistý s míčem na noze a raději volil dlouhé nákopy. Psychika asi. Nebo taktika snad? Hlavně neudělat chybu?

Máme zapomenout na výkon, důležité jsou body?

Ano, body jsou důležité. Jsme opět první (o bod no) a řešit v reprezentační přestávce nějaký bodový karambol s Hradcem, to by asi nikdo nechtěl. Komu by to prospělo, že? Všichni na Letné jsou přešťastní, že se Fouskovi podařilo vyjednat pár repre přáteláků, takže si sparťanští borci mohou odfrknout. Bylo toho na ně dost, jak je dokola stále omíláno, ačkoliv se nikdo, ale vůbec nikdo, na zápasovou zátěž nevymlouvá. I když je fakt, že Sparta má o dva těžké mače v nohách více než soupeři. Jenže po tom jsme volali, i Letná, raději zápas než trénink. Takže o fyzickém vyšťavení to asi není, spíše jsou vyždímané hlavy sparťanských borců. I proto lze výkon proti Hradci mírně pominout. Mírně.

A takhle to vidím já. Vzhůru bratři, vzhůru na repre, kterou si většina letenského kádru užije u televize. Také dobře, ne? Vždyť třeba, kam se Panák hrabe na Holeše? Joke, to jste doufám pochopili. Apropos, je nominovaný Bořil……..? (sarkasmus)

Reklama
0
Budeme rádi za vaše komentáře. Děkujeme!x