Reklama
Loading...
Reklama

Slibovalo se mnohé. Hledaly se výzvy, ne problémy. Sveřepé kolečko “hanby” bylo prezentováno jako odhodlání něco s tím udělat. Sypal se popel na hlavu, pojmenovávaly se problémy a vědělo se, kde je zakopaný pes. Rosa se rozohnil a vytáhl z Manchesteru talentovaného, kreativního brankáře přímo do základní jedenáctky. Ale byla z toho jen další remíza, další z těch, které už nikdo nepočítá. Co je špatně ve státě “letenském”? To je oč tu běží.

Myslím, že po domácí remíze s “marným” Zlínem (který mohl na Letné dokonce zvítězit), se další “kolaps” sice neočekával, ale vše k němu směřovalo. Přesněji, kdo Spartu s “baťovci” viděl, nedělal si iluze o tom, že do Teplic pojede úplně jiný mančaft. Stačil předvedený výkon, pár vyjádření trenéra Priskeho a hráčů po zápase, a i méně zkušený pozorovatel mezi řádky tušil, že na Letné musí být cosi toxického.

Neexistují problémy, ale výzvy. Všichni vědí, co udělat lépe. Případně se to udělalo lépe, ale v daný moment padlo špatné rozhodnutí. Sadíllek se zlepšuje zápas od zápasu, což je vidět ze statistik. Naběhal v Teplicích o 10 metrů více než proti Zlínu. S kádrem vládne spokojenost, marodku nebudeme komentovat a hráčům se věří. Sice už ne na titul, ale věří. A brankáře jsme potřebovali jako sůl, protože ty co na Letné máme, vlastně nelze z nějakých důvodů použít. Tomáš a Tomáš, s Jirkou a Čupříkem v závěsu, makají jako koně od nevidím do nevidím pro blaho Sparty. Trenér Priske také, hráči jakbysmet. Tak kde je sakra problém neporazit Teplice? Aha, pracujeme dobře, jen v daný okamžik padne špatné…..

Sparta i s trenérem Priskem je v nové sezóně, ano světe div se, k politování. Když ne k zasmání. Už po 8 kolech podzimní ligy ztrácí minimálně šest bodů na první místo (Plzeň má ještě zápas k dobru), z Evropy je venku už od léta, kádr je zdecimován marodkou, nekvalitou. Výkony, přes všechny proklamace a “vydařenou” letní přípravu, mají sestupnou úroveň. Letenští “dokázali” uhrát čtyři body za remízy s týmy z loňské nadstavbové skupiny o záchranu. Ty samé kluby v bojích o záchranu pokračují i v sezóně nové (Bohemka se zatím drží nahoře, světlá výjímka). Takže nic nad čím by se dalo jásat.

Přesto jsou na Letné pozitivně naladěni. Mluví se o potřebném čase, trpělivosti (co tituly přináší). Vedení se k hrané tužce nevyjadřuje, případně podporuje (až nekriticky) trenéra Priskeho. Což je sice fajn, a asi i to jediné co mohou v současné situaci dělat. Ostatně, k této situaci samo vedení notně samo přispělo. Pokud se zeptáte jak, pak je potřeba vědět, že Rosa přivedl trenérovi osm nových hráčů! Osm! Podle Dánova vyjádření to tak v lize nemá nikdo. Takže Rosa nespí a hrajte něco kloudného, když máte v týmu tolik nových tváří! Trenér Priske musel trefit hřebík na hlavičku. Jen mi začíná připomínat (a místy dost silně) jednoho “zmrzlináře” z Itálie. Krasomluva, řešení, statistiky, práce, zlepšování, čísla, ale jen fotbal se kamsi vytratil.

Ostatně, tímto vyjádřením si trenér Priske opravdu nepomohl. Měla-li být skutečnost, že Sparta nepřehrává týmy ze spodku tabulky (vím, Bohemka je teď nahoře), zapříčiněna novými hráči v kádru, pak se ptám (protože si právě Dán naběhl na české vidle), proč to trenér zmiňuje až po osmém ligovém kole, když většinu nových borců měl už v letní přípravě? Jako že se to teď hodí, když není na hře vidět vůbec nic? Progres a rukopis? No, myslím si, že tímto vyjádřením si Dán u fanoušků nešplhnul. Za mě chabá výmluva. Chatrná.

Spíše než osm nových hráčů bude daleko blíže pravdě, že Priske malinko (jaký eufemismus!) tápe a neví co s tím. Jak jinak si má fanoušek vysvětlit podivuhodná střídání: například proti Zlínu Panáka za Zeleného, nebo v Teplicích Wiesnera za Kuchtu? Pokud tam nehrálo roli zranění, pak je to záhada, kterou si zřejmě Dán vysvětlí nějakými čísly a statistikami. A drze se znovu zeptám: kde je fotbal? A přidávám: kde jsou mladí, kteří by teď zaskočili za zraněné opory (dlouhodobě, jak jinak)? Aha, na hostováních, odpovídám si. Kveruluji dál: byli horší než v kádru ponechaní Minčev, Juliš a Vindheim (zraněný, jak jinak)? Proč tedy sbírají minuty v cizím dresu, když trenér Priske musí stavět právě Minčeva? A dokonce i Pavelku? Ne, hlava to nepobírá. Ale asi jak komu.

Ale nedosti na tom, že Priskeho léčba zatím nezabírá (opět eufemismus). I Rosický začíná být většinou fanoušků tak “milován”, že by jste v komentářích na sociálkách marně hledali slušnějšího slova, když jsou komentovány počiny Sparty. Poslední “majstrštyk” se Rosovi povedl minulý týden. Trenér Priske si jen tak mezi řečí postěžuje, že mu ve středu pole chybí kreativita (sice nechává Fortelného dřepět na lávce, ale budiž). A tak se TR10 pochlapí a, tramdadááá, přivede mu dalšího brankáře! Je jedno jak moc je dobrý, či talentovaný. Brankáře má Sparta už čtyři! A dokonce měla i jedničku, kterou z nějakých důvodů (nepátrejte, to nemá cenu) posadí na lavici a do hry pošle mladíka, který absolvoval s týmem jeden trénink! Kdo kdy něco trénoval si musí ukroutit hlavu. Takže místo jednoho “nasraného” gólmana (jo, chudák Nita), máme teď na Letné dva. Počítám, že se Holec a Nita stanou nejlepšími kamarády, když už je spojuje podobný osud.

Pokud si zkusím zaspekulovat o důvodech příchodu nového brankáře, pak jedenadvacítka má hrát něco velmi důležitého a Suchopárek potřebuje, aby jeho jednička pravidelně hrála; případně má Kovářův (tak se totiž ten náš nový poklad jmenuje) agent na něčem eminentní zájem. Třeba na prodeji, co já vím. Buď jak buď, Tenhle “majstrštyk” je nejen diletantismus, ale i podraz. Minimálně podraz na všechny brankáře co jich jen na Letné sebou mlátí o trávník. Někdo jim tady nevěří a já to nejsem. Kdo asi?

Ve sparťanském světě se tedy jede dále po nějakých divných kolejích. Hlavně stále více stejnějších. Už kolik let. Takže nashledanou v lepších časech.

A takhle to vidím já. Mějte se fajn a občas si od fotbalu odpočiňte. Uvidíte, že potěšíte svého kardiologa.

Reklama