Reklama
Loading...
Reklama

Sereď letos zažívá zklamání. Jak by také ne, ono hrát skupinu o udržení není tou správnou a chtěnou tečkou za vším tím snažením, které do této zvláštní sezóny, rozkouskované zákeřným koronavirem, fotbalisté ŠKF Sereď vložili. Ale co naplat, sčítání bodů po základní části bylo neúprosné – zisk pouhých dvaadvaceti bodů nakonec také nic jiného než boj o holé přežití znamenat nemohl. Jaký to rozdíl oproti loňsku, kdy ŠKF Sereď hrál ve skupině o titul.

Loňská i ta letošní sezóna má ale některé společné jmenovatele, a jedním z nich je i hráč původem z Nigérie – Bankole Adekuoroye. Hráč, jehož úkolem je být čističem. Defenzivní záložník, kterému letos bylo 24 let, začíná být v hledáčku většího množství celků, a to nejen na Slovensku. Spekuluje se totiž o tom, že by mohl začít hrát Fortuna ligu, ale ne tu slovenskou, nýbrž naší českou! Zájemců je prý několik. Se svými dispozicemi je nasnadě, že by nemusel hrát pouze defenzivního záložníka, ale alternovat také na pozici stopera, právě kvůli své síle a obranné činnosti. Stejný osud měl třeba i Simon Deli. Svým herním projevem se k tomu přímo vybízí.

Bankole Olawale Adekuoroye, rodák z nigerijského Akure, ve své domovině hrál v klubu Lagos Islanders. Svojí pouť u našich východních sousedů načal v druholigové Spišské Nové Vsi. Zde svými výkony zaujal vedení ŠKF Sereď. Podílel se na postupu z druhé ligy do nejvyšší soutěže na Slovensku. V tamní Fortuna lize odehrál pětatřicet ligových zápasů, dvakrát rozvlnil soupeřovu síť.

Nechme se tedy překvapit, kde nakonec tento 180 cm vysoký chasník zakotví a komu bude zabraňovat ve střílení gólů. Podle našich informací to vypadá, že Bankole Adekuoroye dostane možnost svojí fotbalovou kariéru rozvíjet tentokrát západním směrem od Bratislavy.

Související články:

Reklama