Michaelu Rabušicovi zřejmě severní vítr svědčí. Do Liberce se před sezonou už podruhé vrátil a navazuje na svá předchozí úspěšná působení. Jeho přínos dosáhl vrcholu v posledním zápase v Příbrami, ve kterém odehrál 34 minut a stihl v nich vstřelit hattrick.

Důrazný útočník většinou do zápasu nastupuje jako střídající hráč a trhá unavené obrany soupeřů. V roli žolíka se v Liberci evidentně našel. V této pozici přidal branku v Evropské lize do sítě Riteriai a proti FCSB dal uklidňující branku na 0:2.

V lize už rozvlnil i síť Českých Budějovic, svého bývalého klubu a v posledním kole, ve kterém nastoupil v 57. minutě, brankami v 64., 76. a 79. minutě zlomil dlouho bezbrankový zápas. První a třetí gól Rambo vstřelil z penalty a oslavil svůj první hattrick kariéry. Kromě toho má zkušený útočník velký význam i jako lídr kabiny.

V minulé sezoně Rabušic i kvůli zranění odehrál pouze 6 zápasů a vstřelil v nich 2 branky. V předchozích angažmá v maďarském Haladasu a v Jihlavě nezazářil, a tak mnozí tohoto jednatřicetiletého útočníka odepisovali, Rambo ale ukazuje že stále nepatří do starého železa, a i s jeho pomocí to Liberec opět dotáhl až do základní skupiny Evropské ligy. Stejně jako se mu to s Rabušicem na hrotu povedlo v sezonách 2015/2016 a 2013/2014, ve které Liberec dokonce po rozhodující brance Rabušice proti Estorilu v posledním kole základní skupiny postoupil do jarní části EL.

V sezonách 2013/2014 a 2014/2015 liberecký útočník vystřídal tři italské kluby, ve kterých se neprosadil. Liberec je ale místo, kde Rabušic opakovaně prokazuje svůj potenciál a obě strany si spolupráci můžou pochvalovat. Přidá Rambo pár branek i v Evropské lize do sítě Gentu, CZ Bělehrad nebo Hoffenheimu?