Reklama
Loading...
Reklama

Svůj již sedmý ligový gól v této sezóně si na své konto připsal Patrik Schick, který touto trefou rozhodl souboj svého Leverkusenu na hřišti Mönchengladbachu. Pro Schicka se jednalo o velice důležitou trefu, protože právě tenhle gól by ho měl znovu nastartovat.

Když před sezónou Patrik Schick do Leverkusenu přicházel, čekaly se od něj velké věci. Po odchodu Havertze do Chelsea a Vollanda do Monaca měl být jasnou jedničkou v útoku a měl táhnout svůj tým kupředu. Je pravda, že se svými sedmi góly je druhý nejproduktivnější hráč týmu, ale oproti Havertzovi i dalším je to stále málo. Je to stále jako na houpačce a to by se právě teď mohlo změnit.

Za celou sezónu má na kontě pěkných 11 branek. sedm v lize, jeden v poháru a tři v Evropské lize, kde si vede ještě lépe. Čísla jsou to hezká, ale pro tým v podobě Leverkusenu je stále málo. Nikdo neříká, že musí skórovat každý zápas, ale jeho výkyvy tu jsou a všichni je vidíme. I přesto je však velkým bojovníkem a nedá se mu upřít, že se pomalu zvedá do evropského útočníka.

Právě poslední zápas s Mönchengladbachem ukázal, jak platný umí být a hlavně, že umí rozhodnout zápas. V posledních zápasech se výrazně zlepšuje a tento gól je velmi důležitý pro jeho psychiku i sebevědomí. Právě tento moment ho totiž může nakopnout ke střelecké fazóně, která by byla potřeba. V příštím zápase Leverkusen hostí Bielefeld, který je v sestupovém pásmu. Úkol je jasný, vstřelit branku za každou cenu.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama