Reklama
Loading...
Reklama

Jeden z největších talentů českého fotbalu se vrátil na scénu a hlásí se o slovo. Pomalu, ale jistě propadal v zapomnění. To se však změnilo. Že by Václav Černý našel dávno ztracenou formu?

Ztracený a promarněný talent? Ale kdeže! Na povrch se znovu dostala velká naděje českého fotbalu Václav Černý. Je tomu opravdu dlouho, co byl ve formě a pravidelně nastupoval. Snad všichni si vzpomeneme, že to byl právě Černý, který byl 3. Čechem v Ajaxu Amsterdam. Jako dorostenec působil v Příbrami. Byl na stážích v Juventusu, Hamburku, Chelsea či právě v Ajaxu. Od 16 let nevynechal jediný reprezentační sraz a byl vždy hlavním útočným tahounem týmu. Nebudu přehánět, když povím, že byl jedním z největších příslibů do budoucna A-týmu reprezentace. Jak rychle však hvězda vzrostla, tak rychle zase spadla.

Na vině byla i dlouhá rekonvalescence po zranění, ale i tak to nebyl ten stejný Václav Černý, kterého jsme znali a do kterého jsme vkládali naděje. Po přestupu z Ajaxu do Utrechtu to znovu dřelo. Teď na hostování v Twente je ovšem jako vyměněný. Probudil se Vaškův potenciál, který si pamatujeme? Když před rokem přestupoval do Utrechtu, snad každý to bral jako restart a probuzení. Po zranění v Ajaxu se už nedostal do takové formy, aby nastupoval za A-tým a tak přestup přijít musel. Utrecht, který hraje pravidelně střed tabulky, byl skvělou volbou. Ani zde to však nebyla žádná sláva. 13 odehraných zápasů a nula gólů.

A tak se pro letošní sezónu stěhoval do Enschede k tamnímu Twente. Zde jakoby ožil. Za 8 zápasů 4 góly a 4 asistence, 9. místo mezi střelci a základní sestava jistá. To je na začátek velice slibné. Jeho výkony v Twente jsou na úplně jiné úrovni a po dlouhé době poznáváme ten talent, který nás v minulosti udivoval. I díky těmto výkonům si vysloužil premiérovou pozvánku do seniorské reprezentace.

Svůj debut zažil hned v přátelském utkání s Německem, které jsme bohužel prohráli 0:1. I přesto, že jsme jasně Němcům nestíhali, své plusy zápas měl. Právě Černý nastoupil hned od začátku a nešlo mu to vůbec špatně. Vše se snažil řešit fotbalově a byla na něm vidět snaha se ukázat. Jen jeho snaha však nestačila a zápas podle toho také dopadl. Pokud to ale takhle půjde dále, máme se na co těšit. Zdá se, že Václav Černý objevil své dávno ztracené já a rozhodně se můžeme těšit, co všechno od něj uvidíme!

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama