Reklama
Loading...
Reklama

Již čtyři kola před koncem ligy dala Slavia oficiální razítko třetímu mistrovskému titulu v řadě. V Edenu kromě mistrovských oslav také jistě již plánují boje o Ligu mistrů na začátku příští sezony. Jedna jistota se jistou dobu rýsuje i na druhém konci tabulky. O víkendu se může definitivně stát realitou také sestup Opavy. Ta nyní ztrácí na první nesestupovou pozici deset bodů. V malebném slezském městě už se skutečně najde velmi málo lidí věřících v záchranu.

Když se podíváme na opavské výsledky v tomto ročníku, musely myšlenky na smutný konec přicházet vlastně od jeho úplného začátku. Opava poprvé bodovala až ve třetím kole díky remíze na půdě Příbrami a první vítězství slavili Slezané až v kole šestém. S prázdnou se tehdy vracely domů Teplice. Slezský fotbalový klub výrazně připomínal mužstvo z předchozí sezony. Tehdy se tým zachránil vlastně jen díky tomu, že nikdo nesestupoval. Vzhledem k nezvyklé celospolečenské situaci se totiž liga neodehrála v původně zamýšleném formátu. Již během minulého ročníku si s myšlenkou na sestup zjevně tamní funkcionáři hráli.

Když bývalý český fotbalový reprezentant Radoslav Kováč střídal na trenérské lavičce duo Jiří Balcárek-Miroslav Paul, garantovalo vedení Opavy jeho setrvání i v případě sestupu. Jeho prodlouženou rukou měl být záložník Pavel Zavadil. Jednalo se o svěřence staršího než samotný trenér. Ten svou kariéru definitivně ukončil v prosinci 2020. Bezprostředně poté se zhostil ve fotbalové Opavě role sportovního manažera.

Jeho zachování v klubové struktuře možná mělo znamenat i určitý vzkaz směrem k fanouškům, nicméně nebyl nic platný. Po pouhých čtyřech měsících Pavel Zavadil vyklízí svou kancelář. Vedení klubu s ním prý má plány v jiné pozici, ale kluboví představitelé zatím nedokázali být konkrétnější. Společně s někdejším hráčem Drnovic, Makabi Haifa či švédského Mjällby skončil také ve funkci výkonného ředitele Jaroslav Rovňan. Ten však rovněž v klubových strukturách zůstane a naskýtá se otázka, jak velké změny se fakticky budou konat? A lidé se jistě ptají, zda budou následovat další?

Hlavní trenér Radoslav Kováč zatím setrval ve své funkci. O jeho konci se přitom již během jara diskutovalo. Mluvilo se dokonce o scénáři jeho odchodu na vlastní žádost. Pokud se opavský sestup stane realitou, bude jeho pozice jen těžko udržitelná. Opavu patrně čeká divoké léto, v němž budeme svědky budování nové klubové struktury, což se vzhledem k předpokládanému sestupu bude provádět o to složitěji. 

 

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Opava rychle klesá o patro níž
  • Nové číslo magazínu – ČEŠI A SLOVÁCI V RÁJI FOTBALU
  • Reklama