Reklama
Loading...
Reklama

Český záložník Würzburgeru Kickers Martin Hašek si připsal první trefu v rámci 2. Bundesligy a pomohl ke zlepšení nálady v bavorském týmu. V rámci 22. kola soutěže se konal střet posledního týmu s prvním a oba soupeři tak hráli další klíčový zápas. Mělo se jednat o celkem jasnou záležitost a fanoušci Hamburku se těšili na povinné tři body, jež by zase o něco více přiblížily vysněný návrat do nejvyšší soutěže. Konalo se však jedno zajímavé překvapení a Martin Hašek se na něm výrazně podílel.

Někdejší záložník Sparty vstřelil první gól v zápase a svůj tým nasměroval za vítězstvím přinášejícím fanouškům jistý záblesk naděje v misi, která se mnohým jeví jako nesplnitelná. Poté, co se dostal Martin Hašek zpět do pravidelného herního rytmu, prožívá jistý fotbalový restart a ten umocňuje i jasně daný úkol pro celý tým. To, zda se celá věc podaří, je však v jistém smyslu vedlejší. Musí na něm totiž být vidět i jistá poučení z celé situace, v níž se stále ještě nachází.

Již se nikdy se patrně nedozvíme, jak velký podíl měl na celé zvláštní akci on a jak moc do všeho zasáhlo jeho bezprostřední okolí. Bude nicméně zajímavé sledovat, jak moc během svého pobytu ve fotbalovém ústraní vyzrál. Ať se Würzburger Kickers ve 2. Bundeslize zachrání či ne, bude každopádně v létě hledat další angažmá, byť může přijít i scénář jeho setrvání u stávajícího zaměstnavatele. To se však vzhledem k různým okolnostem jeví jako velmi nepravděpodobné. Vyplatí se však sledovat, zda došlo ke změnám v jeho fotbalovém jednání. 

Stačí si vzpomenout na kauzu jeho možného přestupu do izraelské Haify. To, co se jevilo jako hotová věc, se nakonec neuskutečnilo a vzešla z toho následná delší pauza od fotbalu. Znovu si pokládám otázku, zda si Martin Hašek tehdy skutečně uvědomoval svou reálnou pozici. Zpětně v tom můžeme vidět přecenění vlastních schopností a jistou ztrátu pokory. Tu bude potřebovat v letních jednáních mnohem více, než tomu bylo při snaze za každou cenu opustit Spartu.

Celá jeho kauza bude při jednání s potenciálními zájemci představovat jistý varovný signál. Ať už u stávajícího zaměstnavatele zůstane či nikoliv, bude patrně dělat vše pro setrvání v zahraničí. K tomu ho jistě povede jeho otec a hlavní rádce Martin Hašek starší případně právní zástupkyně Markéta Haindlová. Ti budou argumentovat především lepší pozicí hráče v zaměstnaneckém poměru, což je u nás stále nemyslitelné. Celou kauzu si však záložník stále ponese s sebou. 

Vazby na fotbalové Česko v jeho případě podle všeho klesají  na minimum, ale Haškův spor se Spartou zdaleka nekončí. Povede zde tedy i jinou než fotbalovou bitvu. Jeho vyzrálost může ukázat i to, jak velkou roli sehraje pokračování této války na jeho herním projevu. Jak často bude muset umlčovat všetečné otázky novinářů o tom, jak tento spor působí na jeho výkonnost? V rámci 2. Bundesligy se tak příliš neděje, ale všichni u něj očekávají touhu zažít fotbalové stoupání. Pokud se srovná s danou situací, tak ponese lépe toto nesporné břemeno.

 

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Martin Hašek vstoupil do německého jara pravou nohou
  • Martin Hašek možná dostane šanci v Německu
  • Nové číslo magazínu – V LESKU ZLATÉHO MÍČE
  • Reklama