Reklama
Loading...
Reklama

Slavia zaujala celou fotbalovou Evropu svým podzimním vystoupením v Lize mistrů, kde sehrála vyrovnané zápasy s Barcelonou, Interem Milán či Dortmundem. Tomáš Souček díky svým výkonům získal angažmá v londýnském West Hamu a dostavily se spekulace i o možném odchodu brankáře Ondřeje Koláře. Ten má ve Slavii smlouvu až do roku 2024, ale teď se znovu naskýtá otázka, jak dlouho Ondřej Kolář ještě ve Slavii skutečně bude. Do děje teď možná vstoupí další osoba.

Kolem slávistického brankáře prý nejvíce kroužil francouzský klub OGC Nice, ale liberecký odchovanec projevoval zájem ještě rok setrvat ve Slavii a až poté případně udat kariéře nový směr. I vedení Slavie si patrně hrálo s myšlenkou, že se objeví kluby s atraktivnější nabídkou než Nice a Ondřej Kolář se usadí na mnohem atraktivnější adrese. 

 

 

Jako náhradu po případném odchodu již trenér Trpišovský připravoval devatenáctiletého Jakuba Markoviče, když ho postavil už do dvou ostrých ligových zápasů. Teď se však ve spekulacích objevilo ještě jméno Václav Hladký. Někdejší brankář Brna či Liberce působí nyní ve skotském St. Mirren, ale už se o něj údajně zajímal i slavný Celtic Glasgow a spekuluje se právě i o zájmu českého mistra, chystajícího se na boje o Ligu mistrů. 

Slávistickému scénáři nahrává i fakt, že se Václav Hladký zná s trenérem Trpišovským ze společného působení v Liberci. Tento fakt přivedl do Slavie již právě Ondřeje Koláře a například i Vladimíra Coufala. Vzhledem k tomu, jaké ódy na něj pějí skotská média, zdá se, že nastal v jeho případě ideální čas pro další krok vpřed. Na podzim oslaví Václav Hladký třicáté narozeniny, nemusí už podobných příležitostí přijít mnoho. Dostal by možnost účinkování v evropských pohárech a pokud by fotbalový osud ukázal svou přívětivou tvář, mohl by nakouknout i do Ligy mistrů, čímž by si splnil sen všech fotbalistů. 

 

 

Pokud by na stole přistála adekvátní nabídka na přestup Ondřeje Koláře, patrně by asi Slavia neměla příliš váhat. Vzhledem k tomu, jak slávistické brankářské jedničce vyšla především podzimní část sezony, muselo růst závratným tempem Kolářovo sebevědomí a právem se může cítit připraven na vystoupení v některé z elitních soutěží. V jistém smyslu už Kolář nemůže ve Slavii dokázat více. Kolářův odchod i Hladkého příchod se v dané situaci jeví jako ideálně načasované.

Související články:

Reklama