Doutníky Praha
Doutníky Praha Reklama
Loading...
Reklama

FC FASTAV Zlín má po vstupu nového strategického partnera nové ambice! Hra o záchranu už nepřichází v úvahu. K vyšším cílům Baťova města má pomoct i rychlonohý Rudolf Reiter, fotbalista, za kterého Baník Ostrava vysázel před třemi lety přes 7 milionů korun. Je mužstvo schopné splnit požadavky klubu? Jak funguje spojení druhého nejmladšího trenéra v lize a zkušeného mužstva? O tom všem s odchovancem Sparty Praha.

Rudy, Zlín má od nové sezony nového silného partnera. Vedení vydalo prohlášení, že se rozhodně chce vyhnout boji o záchranu, jak tomu bylo v minule sezoně. Klub chce hrát výš. Z tvého pohledu hráče: Může tým tyto ambice naplnit?

Samozřejmě, že je to v našich silách. Říkal jsem to už před sezonou a nebyl jsem sám, několik spoluhráčů se vyjádřilo stejně. Vytvořil se tu zajímavý, zkušený tým. Pokud se nemýlím, nepřímo bylo řečeno, že za úspěch se bude brát prostřední skupina. Stoprocentně na ni máme.

A co třeba udělat úspěch jako v sezoně 2016/17, kdy se vykopala Evropa? Rozhodně je to velký cíl, ale už váš největší rival Slovácko ukázalo, že nic není nemožné.

Kdo by nechtěl, že? Ale myslím, že nějakou určitou dobu si to musí sedat, nemusí se to povést hned. Odstartovali jsme vcelku dobře, máme šest bodů, teď nás čeká doma Sigma a pak před repre pauzou jedeme do Liberce. Tak uvidíme, před tou pauzou se to už trošku dá hodnotit (pozn. red.: rozhovor byl dělán 18. srpna). Nikdo by se za poháry samozřejmě nezlobil, ale myslím, že musíme dělat postupné kroky. Pravdou je, že přes pohár to jde, vezmi si třeba Opavu, která byla ve druhé lize a hrála finále.

Zdroj fotografie: FC Fastav Zlín

K ambicím klubu má pomoct i jeden z nejmladších trenérů v lize pan Jan Jelínek. Jak vnímáš atmosféru kolem tohoto trenéra, protože už jsem slyšel i názor, že je to moravský Trpišovský? Pochvala jde na něj zleva zprava. Vlastně mají i podobný životopis. Hráčská kariéra upřímně nebyla nijak zářivá, ale o to lepší jsou trenéři.

Jak říkáš, můžu potvrdit a říct jen velká pozitiva – ať jde o komunikaci s hráči, či herní styl, víme, co po nás chce, má to hlavu a patu. Je tu pochopitelně velká náročnost, to ano, to sedí, ale kabina za ním rozhodně bude stát. Samozřejmě jsou to tři měsíce, krátká doba, ale zatím můžu říct jen klady – umí udělat pohodu na tréninku, zároveň má ale respekt, umí zařvat (úsměv). Funguje to.

V posledním zápase jste otočili v Karviné z 2:0 na 2:3. Zažil jsi už ve své kariéře v lize něco podobného, protože něco takového se rozhodně nestává každé kolo?

Věř nebo ne, ale stalo se mi to už podruhé. V Olomouci, tenkrát ještě za Bohemku, byl stejný průběh a taky se to podařilo. Rozhodně úžasná euforie, všichni jsme se na sebe po tom třetím gólu sesypali.

Byla v kabině velká bouřka? Co se vlastně stalo, protože se rozhodně musí sejít hodně věcí, aby se to povedlo?

 

ČÍST VÍCE

 

Právě jste dočetli polovinu rozhovoru s letní akvizicí Zlína Rudolfem Reiterem. Chcete si ho přečíst celý? Najdete ho na straně 24 v nejnovějším vydání našeho magazínu! 

Související články:

Reklama