Reklama
Loading...
Reklama

Kromě dvou krátkodobých stěhování do nedalekého Třince, posílá Baník Ostrava ještě jedno zajímavé jméno na jarní hostování. Záložník Roman Potočný minimálně pro celou jarní část vyklidil ostravskou kabinu a předvádět slušné výkony bude mít za úkol ve Zlíně. Sezonu začínal v týmu, jež měl myšlenky na evropské poháry a nyní bude mít za úkol zajistit to, aby se na Valašsku stal minimálně pro zbytek této sezony boj o záchranu něčím cizím. Tým k tomu zajisté má patřičný potenciál a nyní ho musí převést do reality. 

Když přicházel v minulé sezoně Roman Potočný z Liberce do Baníku, prezentovali ho tamní šéfové jako velkou posilu a jednu ze záruk vytouženého fotbalového růstu. Roman Potočný dal Baníku přednost i před zájmem Slavie či Plzně. Kroužení těchto klubů kolem něj působilo jako určitá záruka kvality. Ostravská adresa najednou opět získala určitou prestiž. Trenér Luboš Kozel ho prezentoval jako hráče schopného nechat na hřišti skutečně vše a do svého stylu vždy bral takové hráče jako velmi potřebné. Cíl na umístění v první šestici Baník splnil, ale cesta do fotbalové Evropy se stále jevila jako trnitá. V tomto zatím na minulou sezonu ostravský klub bohužel navazuje.

Roman Potočný patří k hráčům, na nichž se tento fakt výrazně podepsal. V ostravském klubu podepsal záložník smlouvu na 3,5 roku a postupně se měl stát jednou z vůdčích osobností. Mluvilo se o něm tak již před začátkem této sezony. Na jaře se na něj místní fanoušci patrně dívali s nadějí, ale na začátku této sezony proběhl celkem krutý návrat do reality. Baník utrpěl velmi nečekané a bolestivé ztráty. Osobní statistika Romana Potočného působí jako jeden z jasných důkazů.

Za Baník nastoupil v tomto ročníku v šestnácti zápasech, ale připsal si jen tři branky. Fanoušci a trenéři si v souvislosti s ním jistě představovali poněkud jiná čísla. Velmi zabrat tak musela dostat i jeho psychika. Všichni museli cítit potřebu nového impulsu. Nejhlasitěji o tom mluvil patrně sportovní ředitel Baníku Alois Grussmann. Ten věří, že se Roman Potočný vrátí ze Zlína jako vyměněný a pozitivní proměnu po jeho plánovaném návratu zažije i celý klub modrobílého vyznání.

Od jeho příchodu si hodně slibuje i Zlín. Jeden z jeho šéfů a bývalý reprezentační obránce Zdeněk Grygera prý rodáka z Roudnice nad Labem delší dobu sledoval a již několikrát ho oslovil ohledně možného příchodu. Nyní se mu tak splnilo jeho přání. Na druhou stranu si musí být vědom toho, že ještě před začátkem léta Roman Potočný zlínskou Letnou takřka jistě opustí a klub za něj bude hledat novou náhradu.

Zlín stejně jako Roman Potočný zatím nenaplňuje cíle stanovené před začátkem této zvláštní sezony. Musí si přiznat, že fanoušci se zde bohužel nemohou cítit jako příliš ošizeni o dobrý fotbal, byť jsou pro ně stejně jako pro celý zbytek republiky zavřené brány stadionů. Klub i ofenzivní záložník si tak musí vytyčit jako jarní cíl vzájemné povzbuzení. V české nejvyšší fotbalové soutěži vlastně nejde o nic tak výjimečného. Právě například Zlín je toho již jistou dobu důkazem.

Hostování nepředstavuje v záložníkově kariéře vlastně nic nového a toto náhlé stěhování již několikrát okusil. Třeba během svého působení v Bohemians Praha 1905 si na krátkou dobu odskočil do Opavy, Táborska či Teplic. Až v severočeském lázeňském městě se dokázal na delší dobu usadit a byla mu předložena profesionální smlouva, přičemž se tak stalo až v jeho čtyřiadvaceti letech. 

Během tohoto ligového ročníku si zatím příliš fotbalové radosti neužil. Přestupuje nyní do týmu, jež má sice jistý náskok na týmy z úplného ligového dna, ale při pohledu na tabulku nevidíme přílišný potenciál k výraznému jarnímu stoupání. Pokud by zůstala dosavadní zlínská situace fakticky stejnou, bude velkým úspěchem vzájemné povzbuzení obou stran do pozdějších fotbalových časů.

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Baníkovské duo míří na rozehrání do Třince
  • Tři baníkovské posily “last minute”
  • Nové číslo magazínu – V LESKU ZLATÉHO MÍČE
  • Reklama