Reklama
Loading...
Reklama

Slavia zvládla i druhou francouzskou konfrontaci s OGC Nice a po vítězství 3:1 na jejich hřišti se velmi přiblížila postupu do jarních bojů. Na tým Patricka Vieiry naopak padá Damokův meč a je dost pravděpodobné, že vyřazovací fázi budou na Azurovém pobřeží sledovat jen v televizi, i kdyby se posléze pro diváky otevřely brány stadionů. Slávisté ukázali, že i přes neúspěch v bojích o Ligu mistrů stále věří ve vlastní schopnosti a síly. Letošní pohárová sezona tak nakonec může rovněž vypadat velmi zajímavě. Do Prahy by se nakonec skutečně mohla podívat atraktivní fotbalová značka. V hlavní fázi Evropské ligy jich vidíme hned několik.

 

Pokud by se tak skutečně stalo, viděli bychom Slavii v něčem výrazně podobnou té, co zastavila v osmifinále Evropské ligy španělskou Sevillu a zároveň by se od ní v mnohém výrazně lišila. I v tom jsou vidět výsledky práce trenéra Trpišovského, který má jasně danou fotbalovou vizi, ale dokáže jí dávat různé podoby, které se odvíjí od momentální situace. Tato větší flexibilita rovněž činí jeden z rozdílů mezi Slavií a Spartou. Ta totiž ve většině tvrdých zkoušek poslední doby narazila.

V sešívaných dresech v poslední době příjemně překvapují mladí perspektivní hráči. Na postu stopera zvládá svou roli po boku Ondřeje Kúdely David Zima, jež s elegancí přešel z Olomouce do Slavie. Své role v záloze se velmi dobře zhostil Abdallah Sima a stává se oblíbencem i těch fanoušků, jimž jeho jméno ještě před rokem nic neříkalo. Ondřeje Lingra rovněž příliš neunavila cesta z Karviné do Prahy. Když k tomu přičteme i Liberijce Oscara nemusí se Slavia bát budoucnosti. 

Jedná se zároveň výzvu pro zkušené matadory, kteří si možná mysleli, že své místo v sestavě mají “pod penzí”. Když třeba včera sledoval Lingerův výkon rumunský špílmachr Nicolae Stanciu, možná několikrát na sucho polkl. Při současné formě Davida Zimy může mít cestu do sestavy po návratu těžší i David Hovorka a vzhledem k tomu jak moc včera dřel na hrotu útoku Jan Kuchta, bude zajímavé v dalších zápasech sledovat minutáž Stanislava Tecla. Když se vrátíme k posledním výkonům Oscara, bude o své místo muset bojovat i kapitán Jan Bořil. Není tomu tak dávno, co se jeden slávistický kapitán loučil z lavičky náhradníků.

Scénář alá Jiří Bílek zatím u současného vůdce slávistické družiny předpokládat nelze, ale i tak se jedná o téma k zamyšlení. Jmenovaní mladí hráči šli do Slavie s vědomím, že o své místo na slunci budou muset velmi tvrdě bojovat. Tohoto boje se však zjevně nebojí. Vedoucí gól Ondřeje Lingra může sloužit jako jasný důkaz. Hned několik hráčů, s nimiž se očítalo hlavně do budoucnosti si o své místo ve slávistické sestavě řeklo velmi hlasitě. Může se také jednat o zkoušku týmové chemie. Role některých starších hráčů se možná brzy změní a trenér Jindřich Trpišovský bude mít za úkol jim novou roli vysvětlit. Vzhledem k dosavadním výsledkům však nemusí mít z něčeho takového strach.

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Slavia zvládla důležitou zkoušku
  • Snový debut Simy v základu! Slavia míří do čela tabulky
  • Reklama