Reklama
Loading...
Reklama

Zítřejší utkání Evropské ligy mezi Slavií a Beer Ševou se nebude odehrávat před prázdnými tribunami. Zápasu bude moct přihlížet 600 negativně otestovaných diváků z řad partnerů pražského klubu. Utkání sešívaných bylo zařazeno do pilotního projektu Ministerstva zdravotnictví. Informaci dnes na Twitteru zveřejnil předseda představenstva pražského celku Jaroslav Tvrdík.

Po dvou měsících se alespoň částečně zaplní slávistické tribuny. Zítřejší zápas proti Beer Ševě bude moct navštívit 600 hostů z partnerů pražského týmu. Všichni diváci se budou muset podrobit antigenním testům. Podmínkou pro vpuštění na stadion je negativní výsledek těchto testů.

Při soutěžích UEFA mohou být stadiony zaplněny z třiceti procent jejich kapacity, pokud to povolí úřady jednotlivých zemí. V České republice se všechny zápasy musí odehrávat bez diváků. Jaroslav Tvrdík nicméně uvedl, že zítřejší utkání spadá do pilotního projektu Ministerstva zdravotnictví.

 

 

Na základě protiepidemického systému se fanoušci podívají na tribuny až ve druhém stupni, kdy venkovní zápasy bude moct sledovat 500 lidí. Při nejmírnějším úrovni rizika se toto číslo zvýší na 1000. Je otázkou, kdy se fanoušci dočkají alespoň částečného otevření stadionů.

Pražané si proti izraelskému klubu mohou zajistit postup ze skupiny C Evropské ligy. Jestliže se sešívaným podaří vyhrát, s jistotou postoupí a v posledním zápase proti Leverkusenu by jim stačil bod na zajištění prvního místa v tabulce. Červenobílím však postup zajistí i remíza proti Beer Ševě.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama