Reklama
Loading...
Reklama

Dnes bych v naší pravidelné rubrice Pětiletka probral nejsilnější základní sestavu klubu, který s naprostou pravidelností prodává hráče do velkých klubů z nejlepších lig světa. V našem článku však pět let žádného hráče neprodal. Ano, řeč bude o sedminásobném mistrovi Slovenska MŠK Žilina.

Brankář:

Dominik Holec: Ještě donedávna jasná jednička klubu, než mu přišla jako ostatním oporám klubu výpověď. Mladý brankář má skvělý reflex. Pokud má slovenská liga všeobecně někde velkou kvalitu, je to post brankářů. Dominik i v této velké konkurenci patří k absolutní špičce.

Současný klub: volný hráč

Současná cena: 0,4 mil. Euro

Pravý obránce:

Andrej Kadlec: V  Žilině moc šancí nedostal, a tak se radši upsal Trnavě. V dresu bílých andělů vyhrál po 45 letech titul! Spolehlivý obránce.

Současný klub: Jagiellonia Bialystok

Současná cena: 0,3 mil. Euro

Stoper:

Milan Škriniar: Tady není vůbec o čem. Nejlepší hráč, kterého klub vychoval, a to v plejádě opravdu skvělých hráčů něco znamená.

Současný klub: Inter Milán

Současná cena: 48 mil. Euro

Stoper:

Denis Vavro: Reprezentační obránce, který neprožívá úplně nejšťastnější období kariéry. V obrovské konkurenci slavného Lazia nedostává tolik prostoru, kolik by si představoval. Přesto do této jedenáctky rozhodně patří.

Současný klub: Lazio Řím

Současná cena: 6,5 mil. Euro

Levý obránce:  

David Hancko: Umí zahrát na stoperu, ale i na levém obránci. Právě na tomto postu nastupoval za MŠK. Fiorentina neváhala za mladého fotbalistu vysázet skoro 4 miliony euro.

Současný klub: AC Sparta Praha

Současná cena: 1,6 mil. Euro

Levý záložník:

Nikolas Špalek: Mládežnický reprezentant Slovenska, v soubojích 1 na 1 velmi silný, celkem pravidelně nastupuje v Serii A.

Současný klub: Brescia

Současná cena: 2 mil. Euro

Defenzivní záložník:

Lászlo Bénes: Jen sezonu vydržel Laco na Slovensku, než přišla neodolatelná nabídka z Bundesligy. Komplexně vybavený fotbalista má vše, co dnes moderní fotbal vyžaduje. Bohužel má velkou smůlu na zranění, jinak už by byl dávno pevným stavebním kamenem základní jedenáctky hříbat.

Současný klub: Borussia Monchenglandbach

Současná cena: 8 mil. Euro

Pravý záložník:

Ján Bernát: Kdyby náš výběr byl delší o jeden rok, jednoznačně by zde byl současný kapitán Slasku Wraclaw Robert Pich. V našem případě však volím mladého záložníka. Vidím totiž obrovský potenciál, už dnes se na mladého záložníka ptají bohaté ruské kluby. Když klub vypověděl všem starším hráčům smlouvy, velkou tíhu odpovědnosti ponese on. Může mu to pomoct v rozvoji, ale také ne. Byl bych rád za možnost číslo jedna.

Současný klub: MŠK Žilina

Současná cena: 0,35 mil. Euro

Střední záložník:

Michal Škvarka: Dlouholetý kapitán a vůdce mužstva, výborný zahrávač standartních situací. Přiznám se, že jsem váhal mezi ním a Miroslavem Káčerem. Oba jsou v podstatě typově stejní, ale nakonec jsme se rozhodl pro hráče maďarského mistra.

Současný klub: Ferencvároš Budapešt

Současná cena: 0,35 mil. Euro

Útočník:

Róbert Boženík: Jak už jsem jednou psal, jsem přesvědčený, že Róbert je budoucí kapitán slovenské reprezentace, protože již dnes ve svých dvaceti letech patří k základním stavebním kamenům sestavy trenéra Pavla Hapala.

Současný klub: Feyenoord Rotterdam

Útočník:

Samuel Mráz: Hráčům často neprospívá, když ho jeho kmenový klub posílá pořád na hostovaní. Mladý reprezentační útočník se s tímto pere statečně. A i díky číslům z dánské ligy do této jedenáctky právem patří.

Reklama