Slovenský futbal, Prvá liga

Facebook logo
Instagram logo
Twitter logo
Twitter logo

Žilina k obratu ani nezavelila. Slovan v oslabení so sympatickým výkonom

Autor: Róbert Hložka

Zdroj fotografie: Reuters

Už po prvých zápasoch bolo jasné, že ako Žilina tak aj Slovan sa musia pokúsiť o zázrak, ak chcú pomýšľať na postup.

V Žiline sa bohužiaľ nič také nestalo. Už po prvej prehre s Jabloncom 1:5 bolo jasné, že domáce mužstvo bude musieť skórovať minimálne 4-krát, ak chce pomýšľať na obrat zápasu. V súboji s kazašským Tobolom, sa podarilo vyhrať 5:0.

Český zástupca, ale nič také nepripustil. Aj v odvete jasne dominoval a zvíťazil 3:0. Snaha sa hráčom Žiliny nedala uprieť, no na súpera to jednoducho nestačilo. Napriek dobrým výkonom, si teda tento tím nezahrá v európskej súťaži. Minimálne nie tento rok.

Predaje v nevhodnom čase

V prípade slovenského zástupcu je bežné, že hráči sa v klube dlho neudržia a ak podávajú kvalitné výkony, väčšinou slovenské trávniky rýchlo opustia. Inak tomu nebolo ani v prípade Jána Bernáta a Dawida Kurminowskiho. Obaja futbalisti dostali zvolenie svoje mužstvo opustiť, no Žiline to určite neprospelo.

Finančne si síce klub prilepšil, no odchod dvoch kľúčových hráčov priniesol výrazné oslabenie. Po definitívnom vypadnutí, budú zrejme na ceste ďalší hráči. Už teraz sa rozpráva o odchode Jakuba Kiwiora

Sympatický boj Slovana priniesol remízu

Takisto bratislavský klub bol jednou nohou vonku už po prvom stretnutí. V odvete akúkoľvek nádej na prekvapenie zhatila červená karta Vernona de Marca z 26. minúty. Slovan sa ale nevzdal a v oslabení bojoval až do konca. Olympiakos síce dvakrát viedol, no majster Slovenska vždy zareagoval. V 42. minúte vyrovnával Henty a v 62. pri svojom debute v európskych súťažiach aj nová posila Andre Green.

Najúspešnejší slovenský klub teda bude hrať “len” Európsku konferenčnú ligu. V nej sa stretne s gréckym Paokom, s dánskym FC Kodaň. Sily si takisto zmerajú s Lincoln red Imps, s ktorými sa už stretli v predkolách, kedy vyhrali 3:1 a remizovali 1:1

Problémy by mohol mať Vernon de Marco. Čerstvý Slovák dostal v krátkom slede, už druhú červenú kartu. Slovan navyše na ľavú obranu podpísal novú posilu, Matúša Vojtka z Michaloviec. Táto alternatíva by mohla ešte viac ohroziť de Marcovu pozíciu v základnej zostave. Ten bude musieť zapracovať na svojej disciplíne.