Reklama
Loading...
Reklama

Slovenské kluby vo futbalovej Európe už dlhšie nie sú svetové. V jednej štatistike, však jeden náš tím predsa len patrí k najlepším. Reč je o Slovenskom majstrovi zo sezóny 2016/2017. Jediné mužstvo s nižším priemerom veku má Lotyšský klub FK Metta s priemerom 20,7 roka . Pre porovnanie najvyšší vekový priemer v našej lige má Slovan Bratislava 26,5 roka.

Plusy aj mínusy

Niečo takéto môže priniesť veľa pozitívnych vecí, no aj veľa negatívnych. Pretože niektoré veci dokáže mladé mužstvo oveľa lepšie ako staršie. Na druhú stranu ani skúsenosť nemožno podceniť, pretože aj to je vo futbale veľmi dôležitý faktor.

 

 Budúcnosť (+)

Jednoznačne to znamená skvelé vyhliadky do budúcna. Žilinský tím v posledných rokoch vyprodukoval veľa kvalitných hráčov. Medzi najzvučnejšie určite patria Milan Škriniar, Denis Vavro, László Bénes alebo najnovšie Róbert Boženík. Aj zo súčasného kádra by sa mohli niektorí vypracovať na vyššiu úroveň.

 

Dravosť a drzosť (+)

Výhoda mladosti je určite dravosť. Vlastnosť ktorá s dospievaním časom upadá. No v úvode kariéry sú hráči oveľa dotieravejší a takisto si skôr dovolia učiniť v zápase rozhodnutie, ktoré súperova obrana ťažšie predvída.  Hlavne útok ťaží z tohoto najviac, pretože práve tam je veľmi výhodná vlastnosť rýchlosť a jedovatosť. 

 

Nekonzistencia (-)

Vec ktorá šošonov zatiaľ trápi v priebehu celej sezóny. Ich výkony sa menia prakticky zo dňa na deň. Ako príklad môžeme uviesť to, že po výbornej remíze so Slovanom Bratislava dostali v nasledujúcom zápase nečakaný debakel 4:0 od Zlatých Moraviec. Ďalší zápas bol zasa úplne iný, keď favorizovanú Dunajskú Stredu porazili 4:1.

 

V tejto sezóne  majú najdlhšiu sériu výhier v lige, len 2 zápasy v rade. Nevedia sa takto naladiť na lepšiu výsledkovú vlnu. Neustále preskakujú z lepšieho výkonu k horšiemu a zasa naspäť. Z tej lepšej strany, nemajú ani  sériu 2 prehier v rade v rámci ligy.

 

Neskúsenosť (-)

Najstarší pravidelný účastník základnej zostavy Žiliny je len 28-ročný Jakub Paur. To je veľmi nízke číslo pre hráča, ktorý má byť v zostave najskúsenejší. Ťažko sa teda prispôsobiť určitým situáciám, keď má väčšina družstva tak nízky vek.

 

Najväčším problémom môžu byť horké hlavy. Starší futbalista dokáže udržať emócie na uzde ak ho napríklad provokuje protihráč, alebo nesúhlasí s rozhodnutím rozhodcu. Pre juniorov však nie je také jednoduché udržať svoj temperament na uzde.

 

V tejto sezóne nie, nabudúce možno

V súčasnosti sa klub, ktorého domovský stánok je Štadión pod Dubňom sa momentálne nachádza na 3. mieste, zaručujúce kvalifikačné miesto do Európy. Na prvého v tabuľke však stráca už priepastných 12 bodov, zatiaľ čo na 7. miesto, z ktorého putujú tímy do skupiny o záchranu, má náskok len 1 bod.

 

V tomto ročníku by bola snaha o titul asi utópiou. V nasledujúcej sezóne, v prípade, že udržia hráčov v zostave by, ale mohli byť iste ašpirantom na titul. Všetko je momentálne otázkou času.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama